Bakım Ürünlerinizi Uygularken İzlemeniz Gereken Sıralar


bakım

Bakım ürünlerini uygularken rutinler ve kullanılan markalar değişkenlik gösteriyor olabilir. Ancak uygularken izlemeniz gereken sıralama değişmiyor.

Bakım rutinleri kimilerine göre iki dakikada biterken kimilerine göre yarım saat sürmektedir. Bu cildinize uzun vadede verebileceğiniz etkileri değiştirmeyen bir gerçektir. Çünkü ister hızlı ister yavaş sürün, o ürünler etkilerini gösterecek ve doğru düzende olmazlarsa cildinizden istediğiniz sonucu alamaycaksınız. Aşağıdaki sıralamamıza bir göz attıktan sonra bakım rutininizi de elden geçirin deriz!

MAKYAJ TEMİZLERKEN

Göz makyajı temizlemeye yarayan ürünler tamamen gözdeki inatçı rimel ve günün kirini temizlemek için hazırlanmıştır. Eğer önce tüm suratınıza aynı toniği kullanıp bırakırsanız hassas bölgelerden biri olan göz çevresine zarar verebilirsiniz. Bu ileride kırışıklara olan etkileriyle bile kendini gösterecektir. Halbuki toniği en son adım olarak koymak hiçbir yağlı veya kirli sonuçla baş başa kalmadığınızı kesin hale getirir.

DIŞARI ÇIKARKEN

Dışarı çıkarken güneş kremi ve nemlendirici ikilisinin bir gereklilik haline geldiğini biliyoruz. Peki hangisi önce gelmeli? Nemlendiricinizi kazağınız güneş kremini ise üstüne giydiğiniz mont olarak düşünün. Güneş kremi hepsinin dışındaki koruyucu bir katmanı oluşturacaktır. En son onu sürdüğünüzde cildinize yansıyan güneş ışınları ilk ve yalnızca güneş kremiyle karşılaşacaklardır. Üstelik önce sürerseniz, nemlendiriciyi üzerine eklerken korumanın bazılarını istemeden silebilirsiniz.

bakım

YÜZ MAKYAJI YAPARKEN

Fondoten yüz makyajına sıra geldiğinde her zaman ilk adımdır. Daha az yoğunlukta bir makyaj stili için az ürünü çok yedirin ve fondoten yerine BB krem kullanmayı deneyin. Bu cildinizi şeffaf göstermeye yarar. Öte yandan kapatıcılar çok daha ağır formüllere sahiptir. Son noktayı koyarken kullanılmalıdırlar. Fondoten ya da BB kremden sonra hala kalmış küçük kusurları kapatmaya yararlar.

bakım

DUDAĞINIZA RUJ UYGULARKEN

Ruj sürerken klasikleşmiş olan düşünce önce kalemle dudağın hatlarının takip edilmesi daha sonra rujun takip etmesi gerektiğidir. Bunun simetriyi en iyi sağlayacağı düşünülür. Ancak günümüzdeki rujlar bütün gün dayanma ve zor silinme gibi özelliklere sahip olduğu için kalemle önden boyama, güçlendirme ya da başka sıkıntılara yer olmuyor. Rujun öncesinde, kalemin daha sonrasında son vuruşları yapması için kullanılması en idealidir.

bakım

GÖZ MAKYAJI YAPARKEN

Göz makyajındaki sıra tamamen size bağlıdır. Eğer önce farı uygularsanız siyah kalemin arkasında renkli bir arka plan olur ve bu gözlerin daha da vurgulu olmasını sağlar. Öte yandan ilk önce kalemi sürüp, üzerine eklediğiniz farla kattığı etkiyi yumuşak hale getirebilirsiniz. O gün gideceğiniz yer ya da hissettiklerinize göre alabileceğiniz bir karardır, yaratıcılığınızı kullanın!

bakım


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.