Çöp Kutunuzun Asla Kokmaması İçin İpuçları


çöp

Çöp kutunuz, her gün içine attığınız çöpler gibi kokmaya başladıysa durumu acilen kurtarmanız gerekiyor demektir! Bu kokunun tüm eve dağılmasını engelleyebilmeniz için üç temel öneri sıraladık.

Uzun ve meşgul bir günden sonra eve girip mutfaktaki çöp kutusundan gelen kokuyla baş etmek zorunda kalmayın. Yalnızca mutfata değil, çöp kutuları evin her yerinde aynı kokuya sahiptir. Kimi zaman torbasına kadar çöpe atmanıza rağmen evden kokusunu çıkartamıyo gibi hissediyorsunuz.

GAZETE KAĞIDI

Bir kaç sayfa gazete kağıdını aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi çöp kutunuzun dibine yerleştirin. Bu gazete kağıtları, kokulu akıntıları emecektir. Böylece, eğer torba yırtılırsa ve aşağıya doğru akıntıya sebep olacaksa onu durdurmak konusunda başarılı olur.

çöp

ÇAMAŞIR KURUTMA KAĞITLARI

Çamaşır kurutmak için çıkarılmış kağıtlar kıyafetler konusunda harikalar yaratmakta ancak aynı zamanda çöp konusunda da bir yardımcı. Kutunun en dibine bir parça bile koymanız çöpün kısa bir süre sonra yeni yıkanmış çamaşır tazeleğine gelmesine sebep olur.

Çöpü her çıkardığınızda eski kurutma kağıtlarını atıp yenilerini ekleyin. Eğer çok eskitmediyseniz bir kaç kere daha kullanabilirsiniz de. Tek yapmanız gereken rutin haline getirebilmek.

çöp

KOKULU KESELER

Kilerinizde bulunan ürünleri kullanarak bile güzel kokulu bir kese hazırlayabilirsiniz. Tıpkı dolaplarımıza ve çekmecelerimize koyduklarımız gibi. Bu rahatsız edici çöp kokusuyla savaşacaktır. Bir kahve filtresi kağıdını karbonatla doldurup, ince bir iple bağlayın. Aşağıdaki kese haline gelecek şekilde. Bu keseyi kutunun en altına yerleştirin ve görevini yapması için bırakın.

çöp
kese

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.