Cevizin İçindeki Kabukları Sakın Atmayın


cevizin içindeki kabuk

Ceviz içindeki kabuk çoğumuz için bir anlam taşımaz. Cevizi yeriz ama içinden çıkan kabuğu atıyoruz ama bilmediğimiz bir şey var. Ama cevizin içindeki kabuğun faydaları saymakla bitmiyor.

(Kimi kişiler bu kabukları cevizin üzerindeki zar ile karıştırıyorlar ancak bahsettiğimiz cevizin ortasından çıkan kabuklar…)

CEVİZİN İÇİNDEKİ KABUK NELERE İYİ GELİR?

Cevizin içindeki kabuk
Ceviz içindeki kabuk öksürük için birebirdir.


Derler ya yediğiniz şey hangi organınıza benziyorsa ona iyi gelir diye… İki ceviz parçasının içinden çıkan bu kabuklara da dikkatli baktığınızda akciğere benzediğini göreceksiniz ki nitekim bu kabukların da akciğere faydası büyük. 

Öksürük için;

Özellikle öksürük, balgam problemine çok iyi geldiğini göreceksiniz.

Kolestrol için;

İçindeki omega 3, yağ yakımını aktif hale getiriyor ve faydalı kolestrolü artırıyor. Bu nedenle kötü kolestrolü olanların özellikle bu ceviz kabuğu çayını içmesi gerekiyor.

Zayıflamak için;

Bölgesel yağlanması olanlar için de işe yarıyor: Diyet yaptığı halde göbek ve basenlerinde fazlalık olanlar içtiği taktirde bölgesel yağlarının eridiğini görecekler.

Nasıl Yapılır?

Birkaç parça kabuğu 1 fincan suda 2-3 dakika, kırmızı renk alana kadar kaynatın, biraz demlendikten sonra her gün 1 bardak için.

4 Adımda Baklava Nasıl Kesilir?

çamaşır makinesi

 

İnsülin Direncine Karşı Bitkisel Çay

insülin direncine karşı

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.