Avakado Yiyen Hamile Kalıyor


avakado

Avakado yiyen hamile kalıyor: Bu bir batıl inanış değil, bilimsel bir araştırmanın sonucu… Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre bazı besinleri yiyenler daha kolay hamile kalıyor. 

Eğer beslenme rutininize avakado meyvesini ve sızma zeytinyağını katarsanız, hamilelik şansınız 3 kat artıyor. 

Araştırma Harvard Tıp Fakültesi Massachusette General Hastanesi Üreme Merkezi’nde yapıldı. Tüp bebek tedavisi gören 147 kadının yarısı tekli doymamış yağlarla (yani avakado ve sızma zeytinyağı gibi) beslendi. Diğer yarısı ise tereyağı ve kırmızı et zengini bir diyete alındı.

Daha Kolay Hamile Kaldılar

ilk gruptaki kadınların tüp bebek tedavisine cevap vermeleri ve bebek sahibi olma oranları, tereyağ ve kırmızı et ile beslenenlere göre 3-4 kat fazlaydı. Tereyağı ve kırmızı et ile beslenenlerden toplanan kaliteli yumurta sayısı oldukça düşüktü.

Düşük Oranı Daha Az

Araştırma canlı bebek doğumu üzerine yoğunlaştırıldığında da sonucun değişmediği tekli doymamış yağlarla beslenen kadınların, tereyağ ile beslenenlere oranla 3-4 kat daha fazla canlı doğum yaptığını söylüyor.

Araştırmacılar bunun sebebini; “tekli doymamış yağların insülin direncini kırarak doğurganlığı artırması” olarak açıklıyor.

Tekli Doymamış Yağlar Nelerdir?

Avakado

Kabuklu yemişler ( ceviz, fındık, badem)

Kabuklu yemiş yağları (Ceviz yağı, fındık yağı, badem yağı)

Sızma zeytinyağı

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe