Evde Doğal Karışımlarla Manikür


doğal yollarla manikür, evde manikür

Evde doğal karışımlarla manikür yapın. İnsan her zaman kuaföre gitmek istemeyebilir. Zamanı yoktur, parası yoktur, vs… Eee o zaman yok mu evde doğal yollarla manikür yapmanın bir yolu?

Olmaz mı? Biz size 1 değil tam 5 yol önereceğiz.

1) BAL VE BADEM YAĞI KARIŞIMI

Doğal manikür yöntemi için yapmanız gereken badem yağını bir çay kaşığı bal ile karıştırın ve ellerinize sürün. Tırnak diplerine iyice yedirin. Daha sonra pamuklu bir eldiven giyin.

Akşam bu şekilde yatın sabah kalktığınızda ipeksi bir yumuşaklıkta elleriniz olacak ve tırnak etrafındaki bütün ölü deriler fazlalıklar elleriniz sabunla yıkarken kendiliğinden düşecek.

2) AYRANLI MANİKÜR

Ellerinizi sıcak suda 10 -15 dakika ıslatın. Daha sonra ellerinizi ayranın içine sokup bir müddet de öyle bekleyin. Ardından ellerinizi ve ölü deriyi fırçalayın. Son olarak da ellerinize badem yağı sürün. Kolay değil mi!

3) MEYVELİ MANİKÜR

Bunun için gerekli malzemeler; 1 küçük muz, 2-3 çilek, 1 fincan yoğurt,  portakal suyu, 1/2 fincan nemlendirici ve E vitamini yağı.

Bir karıştırıcıda tüm malzemeyi karıştırın. Önce sıcak suda bekletip yumuşattığınız ellerinize bu karışımı uygulayın. Sonra yavaşça masaj yapın ve kurumaya bırakın. Ardından yumuşak bir havlu ile silip e vitamini yağı sürün.

4) ZERDEÇAL VE NOHUTTAN SÖKÜCÜ MANİKÜR

Gerekli malzemeler; 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu, 1 su bardağı nohut unu, ½ su bardağı yoğurt, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı badem yağı
Önce ellerinizi sıcak suda bekletip yumuşatın. Sonra tüm malzemeleri macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve ellerinize bu macunu sürün. Macun kuruduktan sonra, ovarak ölü derilerin gitmesini sağlayın. Son olarak ellerinizi yıkayın ve nemlendirici olarak badem yağı uygulayın.

5) MERCİMEK MANİKÜRÜ

Gerekli malzemeler; İki çay kaşığı yeşil mercimek (çekilip toz haline getirilmiş olacak), bir tutam zerdeçal ve 1 çay kaşığı bal.

Bütün malzemeleri karıştırın. Bu karışımla ellerinize peeling yapın. Ölü derilerden kurtulun.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.