Makyaj Çıkarmak İçin Akla Gelmeyecek 12 Doğal Ürün


makyaj neyle temizlenir, doğal ürün

Makyaj çıkarmak çilt bakımının birinci kuralıdır. “Makyajla uyumayacaksın ve kaliteli bir makyaj temizleyici kullanacaksın”  Ama işin içine “kalite” girinci fiyatlar ulaşılmaz oluyor. Üstelik o çok pahalı ürünlerin “kalitesi” de artık tartışılır hale geldi. Hepimiz daha doğal ürünler kullanmak istiyoruz. O zaman ev yapımı ürünlere yönelmemiz gerekiyor.

İşte size hem ucuz, hem doğal, hem de müthiş marifetli 12 makyaj çıkaran ev yapımı ürün:

1) Hindistancevizi Yağı

Tartışmasız, alternatif makyaj sökücüler içinde ilk sırayı hindistan cevizi yağı alır. Hem cildinizde muhteşem bir etki bırakır, hem de nefis kokak. Üstelik küçücük bir damlası bile her şeyi temizliyor, su geçirmez maskaraları bile…

2) Bitkisel Yağlar

Mutfaktan kullanabileceğiniz başka bir malzeme daha… Bir pamuğa dökeceğiniz birkaç damla bitkisel yağ makyajınızı derinlemesine temizler.

3) Bal

Balla makyaj mı çıkar demeyin, evet çıkar. İnatçı makyajlar için balı cildinize sürün ve parmaklarınızla cildinizi ovalayın. Göreceksiniz hem makjadan kurtulacaksınız, hem de yumuşacık bir cildiniz olacak.

4) Üzüm Çekirdeği Yağı + Hint Yağı

Eğer hassas bir cilde sahipseniz, üzüm çekirdeği yağı ve hint yağından yaptığınız karışım sizin için bire bir… 3 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı ile bir yemek kaşığı hint yağını karıştırmanız yeter.

5) Aloe vera

Ve tabii ki aloe vera makyaj temizleyicisi olarak da işe yarar. Ayrıca şiş gözleriniz için de iyi bir kurtarıcıdır.

6) Jojoba yağı

Jojoba yağını su ile karıştırarak iyi bir makyaj temizleyicisi elde edebilirsiniz.

7) Göz Yakmayan Bebek Şampuanı

Eğer çocuğunuz varsa bunu belki de çoktan denediniz. Bir pamuğa yalnızca birkaç damla bebek şampuanı dökün ve cildinizi temizleyin. Etkisini göreceksiniz.

8) Saç kremi

Bir küçük parça saç kremi ve pamuk… Gerekli tüm malzeme bu kadar. Yüzünüze sürerken dikkatli olun yeter, çünkü gözünüz yanabilir.

9) Bebek yağı

Bebek yağını da bir parça pamuğa sürerek makyajınızı temizleyebilirsiniz. İnatçı makyajlar için çok işe yarar.

10) Avakado

Neeee! Avakado mu? Evet, avakado… Avakadoyu yüzünüze sürün ve pamuk yardımıyla silin. Onu silerken makyajı da beraberinde silmiş olacaksınız, üstelik avakado yüzünüze bakım da yapacak.

11) Zeytinyağı

Zeytinyağının cilt için muhteşem bir malzeme olduğunu zaten biliyoruz. E o zaman onu niye makyaj çıkarırken kullanmıyoruz? Kullanalım, böylece iki işi bir arada yapmış oluruz: Temizlik ve bakım… Ayrıca zeytinyağını eşit miktarda kanola ve hint yağı ile karıştırırsanız daha da etkili bir makyaj temizleyici elde etmiş olursunuz.

12) Vazelin

Ağır makyajları temizlemek için vazelin çok iyi bir üründür. Bir miktar pamuğun üzerine koyacağınız bir parça vazelinle yumuşacık bir şekilde yüzünüzü temizlemiş olacaksınız.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.