İnatçı Rimeli Kirpiklerden Çıkarma Yolları


rimeli

Rimeli kirpiklerinizden çıkarırken sıkıntı mı yaşıyorsunuz? Bazı rimeller çok inatçıdır ve içlerinde barındırdıkları formül kuvvetlidir.

Çoğu kadın rimeli silme sürecinde sıkıntılar yaşar. Ovuşturursunuz, silersiniz, mendil kullanırsınız ve hala kurtulamazsınız. Bunun yerine makyajla uyumayı seçmek normal bir karar haline gelmiştir bu da kirpikleriniz ve cildiniz için hiç iyi bir karar değildir. Doğru temizleme ürünleri ve teknikle rimel silmeyi dertsiz hale getirebilirsiniz. Göz altı ve çevresinde siyah lekeler bırakarak çıkarmaya ve cildinize de zarar vermeye bir son diyin.  Listemize bir göz atın.

YUVARLAK MAKYAJ PAMUĞU KULLANMAYIN

Serbest kalacak ipliklerin gözünüze girmesi zarar verir. Bu yüzden yuvarlak makyaj pamukları kullanmak gözünüzü kızartır ve işlemi uzatır. Dağılmaya dayanıklı, %100 pamuk olanları seçmelisiniz. Aşağıdaki resimde olduğu gibi.

rimeli

KOKU VEYA ALKOL BAZLI TEMİZLEME ÜRÜNÜ ALMAYIN

Almanız gereken temizleme ürünleri iki önemli malzemelerden oluşur. Temizleme yağı ve cildi sonrasında ferahlatacak su. Suya dayanıklı olan rimelleri bile içinde yağ ve temizleme toniği olan bu ürünler silebilir.

Koku ve alkol bazlı ürünler ise cildi kurutur ve zamanla göz kapaklarında tahrişe sebep olur.

rimeli

HAZIRLADIĞINIZ PAMUĞU GÖZÜNÜZDE BEKLETİN

Makyaj temizleyici malzemelerin tam anlamıyla görevini yapabilmesi için bir süre bekletilmesi yararlıdır. Böylece sürekli cildinizi çekiştirmenize ve kirpiklerinizi yanlışlıkla koparmanıza gerek kalmaz. Rimele dağılması için ne kadar zaman verirseniz o kadar kolay çıkarabilirsiniz.

KİRPİKLERİN YÖNÜNE DOĞRU SİLİN

İçeriden dışarı doğru, yani kirpiklerin yönüne doğru ilerlerseniz, bakterilerin ve rimel kalıntılarının gözlerine girmesini engellemiş olursunuz. Hassas hareketlerle dikişli pamuğunuzu alın, sertçe ovalamayı azaltmak için rulo haline getirin ve başlayın.

Çekiştirmek ve yukarı doğru silmeye çalışmak yalnızca rimeli farklı yerlere taşımak anlamına gelir.

GÖZ İÇİN YAPILMIŞ ÜRÜNLERİ ALIN

rimeli

En sık yapılan hatalardan biri makyaj temizlemekle ilgili bir tonik alıp bunu ciltteki her bölgeye, her makyaj için kullanmaktır. Suratınızdaki makyajı çıkarmak için tek gerekli şey bir pamuk ve bir ürün değildir. Doğru ürünü doğru miktarda kullanmak gerekli şeydir.

Göz bölgesine nazik olması için tasarlanmış ve gözlere yapılan makyajı silmek için doğru malzemeleri olan ürünleri almaya çalışın.Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.