4 Adımda Baklava Nasıl Kesilir?


baklava nasıl dilimlenir

Bayram yaklaşıyor. Baklavalar yapılacak. Baklavayı mükemmel göstermek için profesyonelce dilimlemek de çok önemli… Size “4 Adımda Baklava Nasıl Kesilir?” adım adım gösteriyoruz.

Baklavayı eşsiz kılan tadı kadar kesimidir de… O mükemmel baklava dilimlerine kavuşmak hiç de zor değil. Şimdi size göstereceğimiz tarifle sanki profesyonel bir mutfaktan çıkmışçasına lezzetli ve güzel görünen baklavanız olacak. Çeşitli baklava kesim şekilleri var elbette ama bizim size vereceğimiz tarif klasik kesim, yani baklava dilimi kesimi olacak.

1. ADIM

Tepsideki baklavayı 4 eşit parçaya bölün

Baklava Nasıl Kesilir

 

2. ADIM

Her bir parçanın ortasından birer kez daha kesin. Yani baklavanız 8 parça olacak

 

Baklava Nasıl Kesilir

3. ADIM

Bundan sonrası çok önemli… 2. adımda kestiğiniz çizgilere paralel çizgiler atın. Her bir parça için çizgilerinizin bitiş noktası 1. adımda kestiğiniz çizgiler olmalı.

Baklava Nasıl Kesilir

4. ADIM

Bu sefer 1. adımda çizdiğiniz çizgilere paralel kesikler atın ve bu kesiklerin bitiş noktası 2. adımda kestiğiniz çizgiler olmalı.

Baklava Nasıl Kesilir

Baklavanız artık hazır. Üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Baklava Nasıl Kesilir

Kesime bir de toplu olarak bakalım.

Baklava Nasıl Kesilir

 

Cevizin İçindeki Kabukları Sakın Atmayın

ütülemeden ütülü gibi

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.