Ev Yapımı ‘Uyku İlacı’ ile Mışıl Mışıl Uyuyun!


ev yapımı "uyku ilacı"

Uykusuzluk mu çekiyorsunuz. O zaman size vereceğimiz bu tarifi bir yere not edin ve ev yapımı “uyku ilacı” ile mışıl mışıl uyuyun.

Araştırmalara göre insanların % 42’si düzenli aralıklarla uykusuzluk çekiyor. Bunun en önemli sebeplerden biri de bilindiği gibi stres. Uykusuzluğun vücudumuz ve zihnimiz üzerinde çok ciddi sonuçları vardır. Gün içerisinde halsizlik, uyku hali, sürekli kafa karışıklığı, dalgınlık ve kalp krizine varacak kadar fiziksel sonuçlar…

Uykusuzluk çekiyor ama bunun için kimyasal bir uyku ilacı kullanmayı tercih etmiyorsanız size şimdi ev yapımı “uyku ilacı” tarifi vereceğiz. “Uyku ilacı” dediğimize bakmayın. Bu tamamen evinizdeki sağlıklı malzemelerden yapabileceğiz, uykuya rahat dalmanızı sağlayacak bir karışım.

Bu doğal uyku ilacı şeker, tuz ve baldan oluşuyor. Çok basit bir karışım olmasına rağmen sonuçları gerçekten inanılmaz. Tuz ve şeker stres hormonlarını düzenlemeye yardımcı olur ve hücrelerin yeniden şarj olmasını sağlar. Ek olarak, vücudunuzun enerjisini ve nefesinizi düzenlemeye yardımcı olur. Tuz adrenalin seviyelerini kontrol ederken şeker fazla stres hormonları üreten vücuda “dur” sinyali gönderir.

GEREKLİ MALZEME

2 çay kaşığı saf Himalaya deniz tuzu
2 çay kaşığı organik kahverengi şeker
5 çay kaşığı bal

NASIL YAPILIR?

Tüm malzemeleri plastik bir torbada karıştırın ve homojen bir karışım elde edene kadar çalkalayın. Yatmadan önce dilinizin altına bir çay kaşığı koyun. Erimesine izin verin. Karışım kanınıza karıştığında gözleriniz çoktan kapanmış olacak. Sonuçlara hayran kalacaksınız.

İnsülin Direncine Karşı Bitkisel Çay

insülin direncine karşı

 

Hacamat Nedir? Yararları Nelerdir? Zararı Var mıdır?

ütülemeden ütülü gibi

 

Her Gün 5 Saniye Bu Noktaya Basın! Mucizeyi Yaşayın!

akupunktur noktaları

 

Derin Dondurucu Nasıl Yerleştirilir? Muhteşem Çözümler!

derin dondurucu nasıl yerleştirilir

 

Şampuana Şeker Ekleyin! Farkı Görün!

sampuana şeker ekleyin

 

Orkide Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

orkide bakımı

 

Yaşlılık Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

yaşlılık lekeleri

 

Çeken Kazak Nasıl Eski Haline Gelir?

çeken kazak nasıl eski haline gelir

 

Bundan Sonra Patates Kabuklarını Asla Atmayacaksınız!

ütülemeden ütülü gibi

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.