Bundan Sonra Patates Kabuklarını Asla Atmayacaksınız!


Patates Kabuklarını Asla Atmayacaksınız

Patatesi soydunuz, kabuklarını çöpe attınız! Gayet doğal, başka ne yapacaktınız ki! Ama şimdi size öyle bir tarif vereceğiz ki bundan sonra patates kabuklarını asla atmayacaksınız!

Mükemmel Bir Pilav İçin Başparmağı Yöntemi

Patates Kabuklarını Asla AtmayacaksınızPatates yemeği, kızartması ya da püresi yaparken doğal olarak patatesleri soyar ve kabuklarını atarız. Ancak onları neden değerlendirmiyoruz? Mesela kabuklarını da fırına atsak! Vallahi denemişler ve pek leziz olmuş. Kabukları ince soymuş bile olsanız öyle güzel kızarıyor ki bunu daha önce neden akıl etmedim ki diyeceksiniz. Tadı tabii ki patates cipsine benziyor ama emin olun daha lezzetli! Hem de patatesin tek bir damlasını bile israf etmemiş oluyorsunuz.

Patatesin kabuğu kendisinden daha çabuk kızardığı için ocakta yemek pişerken, kabuk kızartması hemen oluveriyor. Yemek öncesinde aperatif olarak, film izlerken sağlıklı bir atıştırmalık olarak ya da misafirlerinize sunmak için çok lezzetli bir alternatif olacaktır.

Peki patates kabukları nasıl kızartılır?

1. Patatesleri soymadan önce iyice yıkadığınızdan emin olun. Topraktan çıktığını unutmayın! Gerekiyorsa kabukları bir miktar sirkeli suda bekletebilirsiniz. Ancak kabukları sudan çıkardıktan sonra asla dışarıda uzun süre bekletmeyin! Çünkü hemen kararırlar.

Patates Kabuklarını Asla Atmayacaksınız

2. Bu arada fırını 200 dereceye ayarlayın.

3. Patates kabuklarını sudan çıkarıp kurulayın. Üzerine biraz zeytinyağı gezdirin ve istediğiniz şekilde baharatlayın.

4. Kabukları fırın tepsisine koyup fırın verin ve 15 – 20 dakika kızartın. Kızartma işleminin yarısında patatesleri karıştırın.

5. Kızarmış papates kabuklarını peynir ve yeşil soğanla servis yapabilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.