Yüz İnceltmek İçin Doğal Çözümler


yüz inceltmek için doğal çözümler

Kimi doğuştan dolgun yanaklıdır kimi aniden çok kilo almış ve bu durum yüzüne de yansımıştır. Alınan kilolar vücudun en hareketsiz yerlerinde birikmeye meyillidirler. Bu durumda yüzümüz mağduru oynar.

Yüzümüzün istediğimiz gibi gözükmemesi özgüveni düşürür ve mutsuzluğa sürükler. Bu yüzden hayalinizdeki görüntüye ulaşmanız için bir liste hazırladık. Yüzdeki kilodan da bacaktaki veya göbekteki gibi egzersiz ve bazı tüyolarla kurtulmak mümkün.

Yüz Egzersizleri

  • Ağzını dudaklarınızı bastırarak kapatın ve üst dudak üzerine hava püskürtün. 10’a kadar sayın. Havayı sağ yanağa aktarın ve tekrar 10’a kadar sayın. Sonra sol yanağa da aynı hareketi yapın. 10-15 kez yanaklar arasındaki hava alış verişini tekrar edin. Bu egzersiz yanağınızın sarkmasını önler.
  • Yüzünüzü yukarıya kaldırın ve olabildiğince tavana bakın. Bu şekildeyken. ağzınızdan hava üfleyin. Bu egzersiz çene hatlarını ve yanakları çalıştıracaktır.
  • Sırtınızı bir sandalyeye yaslayın. İki kolunuzu aşağıya doğru bırakın. Omuzlarınız mutlaka dik olmalı. Daha sonra da başınızı geriye doğru bırakın. Asıl püf nokta burası, başınız arkadayken ağzınızı iyice açın ve bir süre bu halde bekleyip daha sonra ağzınızı yavaşça kapatın. Bu işlemi günde 10 defa tekrar edin.
  • Yüz kaslarını güçlendirmek yanakların alt kısmına odaklanılmalıdır. Bunun için dil ile yanaklara içeriden baskı yapın. Bu şekilde yanak kaslarının çalışmasını sağlar. Her yanak için 5’er dakika egzersiz yapılabilir.

Bol Su Tüketimi

Yüzümüze bir çok toksin ve yağ oluşur. Bunlarla en iyi savaşan besin sudur. Genç cilt diyince de akla ilk su gelir. Yani artıları birden fazla.

yüz inceltmek için doğal çözümler

Yüz Maskeleri

Kil maskesi : Kil maskesi cildin sıkılaşması için en etkili çözümlerdendir. Ciltteki bakterileri arındırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda ciltteki fazla yağı emer. Kil su ile karıştırılır ve cilde maske olarak uygulanır. Ciltte kuruması beklenir ve ılık su ile durulanır. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Süt Maskesi : Süt cildi besler ve güçlendirir. Cildin daha esnek olmasına yardımcı olur. Kırışıklık ve sarkmaları önler. Cilt sıkılığını geliştirmesi demek yanakların zayıflamasına da yardımcı olacak demektir. Biraz ılık su ile sütü karıştırın. Suratınıza uygulayın. Kuruması beklendikten sonra ılık su ile durulanır. Düzenli olarak uygulanması kırışıklıkları ve sarkmaları azaltır.

Doğru Makyaj Yöntemleri

Makyajı doğru noktalara uyguladığınızda yarattığı mucizelere inanamayacaksınız. İşte bu konuda dikkat edebileceğiniz noktalar ;

1- Koyu renk allık : Ten renginizden biraz daha koyu tonda allık kullandığınızda elmacık kemiklerinizi daha çıkık gösterir. Bu da yanak kısmının ince gözükmesi için bir artıdır.

2- Kontur : Suratı konturlemek çok belirgin olmayan yüz hatlarınıza ilgiyi çekecektir. Burunun kenarlarına, alının üstüne, yanakların ortasına ve gıdıyı gizlemek için çene altına koyu renk tercih edilecek olan konturu uygulayıp teninize iyice yedirdikten sonra surata incelmiş efekti verecektir.

3- Kapatıcı : Göz altındaki torbalar surata ağırlık katacaktır. Çantanızda mutlaka bir kapatıcı olsun!

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.