İncecik Bel İçin 12 Garantili Egzersiz


incecik bel

İncecik Bel İçin 12 Garantili Egzersiz… Yaz yaklaşıyor, kışın alınan kilolar hep bele mi yerleşti? O zaman bu 12 egzersizi yapın, beliniz kesinlikle incelir.

1

 

incecik bel için

Dümdüz yan yatın, altta kalan ayağınızı kıvırın. Üstteki bacak düz ve kalça hizasında olacak. Başınızı elinizle destekleyin. Üstte kalan bacağınızı aşağı yukarı doğru hareket ettir. Ayak aşağı giderken belinde boşluk oluşacak. Yukarı çıkarken o boşluk kapanacak. Böylece oblikler çalışacak. İki set halinde 15 tekrar yap.

2

Yere yatın, bacaklarınızı bükmeden 90 derecelik açı ile yukarı kaldır. Tüm hareket boyunca ayağın o şekilde kalmalı. Kollarını başında birleştir ve yukarı doğru kalk. İki set halinde 15 tekrar yap.

0213

3.

Kedi pozisyonunu al. Sırtını dışarı çıkarabildiğin kadar çıkar, kafan aşağıda ve gözler göbek deliğinde. Ardından sırtını indirebildiğin kadar indir, baş yukarda, gözler ilerde. İki set halinde 15 tekrar yap.

0310

4.

Önce yere yat ve ardından plank pozisyonu al. Yani dirseklerin ve ayaklarının üzerinde vücudun dümdüz olacak şekilde kalk. (b fotoğrafı) 30 saniye bu pozisyonda kal. Ardından bacağını kaldır ve 30 saniye de böyle bekle.

049

5.

Masa pozisyonunda dur yani iki el ve dizlerinin üzerinde… Sonra bacağını kaldırıp indir. Ardından hareketi dizini bükerek yap. Ayağını değiştir.

058

6.

Yan pozisyonda dur. Ayaklar üst üste ve dirseğinin üzerinde yukarı doğru kalk ve 30 saniye bekle. Diğer tarafta da aynı hareketi yap.

065

7.

Yere yat. Belini yavaşça yukarı kaldır. En üs pozisyona geldiğinde ayağını da yukarı kaldır. Ters ayağınla da yap.  2 set 15 tekrar.

0121

084

8.

Bacaklarınızı dümdüz ve 90 derece kaldır. Aynı anda başını da yukarı kaldır. Gözlerini göbek deliğinden ayrılma. Sağ bacak yukarı çıkarken, sol bacak aşağı inecek. 2 set 15 tekrar.

093

9.

Kedi posizyonunda dur. Sırtını düz tutmaya çalış. Ayağını 90 derece yana doğru aç. Bacak değişir.  2 set 15 tekrar.

010

10.

Masa pozisyonunda dur. Ellerini kafada birleştir. Sağ dirseğini sol dizinle, sol dirseğini sağ dizinle birleştirmeye çalış.

0112

11.

Yüzüstü yere yat, gözlerine asla yerden ayırma. Başını ve ayaklarını aynı anda kaldır. 15 kez tekrarla. Daha sonra başını kaldırmadan ters kol ters bacağı kaldır. 15 tekrar yap

075

 

12.

Yüzüstü yere yat. Kafanı kaldırmadan ters kol ters ayak kaldır. Ardından iki kol ve iki ayağını da aynı pozisyonda kaldırarak sanki yüzüyormuş gibi hareket ettir.

084


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.