Saç Nasıl Hızlı Uzar? 1 Haftada Farkı Görün!


saç hızlı nasıl uzar
1 haftada saç uzatma yöntemleri

Saçını kestirdin ve pişman mısın? Ya da saçların bir türlü uzamıyor mu? Saç nasıl hızlı uzar, bunun yollarını mı arıyorsun. O zaman doğru adrestesin. Çünkü 1 haftada farkı görebileceğin yöntemlerimiz var.

Saç uzatmak bazı kadınlar için hakikaten bir derttir. “Saçımı nasıl uzatabilirim” diye araştırıp dururlar ama bir türlü uzamaz.  Şimdi size önereceğimiz hızlı saç uzatma yöntemleri ile  bir haftada saçınızdaki farkı hissedebileceksiniz. Tabii ki 1 haftada Rapunzel gibi saçlarınız olmayacak ancak en azından uzadığını görünce moraliniz düzelecek.

HIZLICA SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİ

1. SAÇINIZA ILIK YAĞLI MASAJ YAPIN

Saçınıza Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, jojoba ve argan yağı gibi doğal yağlarla masaj yapın. Ancak yağın ılık olmasına özen gösterin. Bu şekilde saç derisinin sağlığı artacak ve uzaması desteklenecek.
Yağı, bir kase sıcak suyun içinde ısıtmakla başla ancak kaynatma. Yağı saçına sürmeden önce test et. Yağın sıcaklığı  saçına ya da saç derine zarar vermeyecek ve seni rahatlatacak sıcaklıkta olmalı. Yağı parmak uçlarını kullanarak yavaşça saç derine sür. Dairesel hareketlerle masaja başla. Bir arkadaşından da bunun için destek isteyebilirsin. Masaj bitince yağı saç uçlarına da uygula ve saçında 30 dakika beklet. Ve iyice şampuanlayarak saçını temizle.

2. SAÇ MASKESİ YAP

Saçına haftada bir ya da iki kez maske uygula… Çünkü belli ki saç köklerinin uzamak için biraz teşvike ihtiyacı var. Onları şımart. Maskeyi ister evdeki malzemelerle yapabilirsin, istersen hazır alabilirsin, fark etmez. Yeter ki saç diplerin bakımdan memnun kalsın! Maskeden sonra her zamanki gibi yıka ve kremle…

3. HİNT YAĞI BAKIMINI DENE

Hint yağının kadim topluluklardan beri saç ve cilt bakımı için kullanıldığı bir gerçektir. Hint yağı saç maskesi ile saçınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayabilirsiniz. Önce Hint yağıyla saçına masaj yap. Yağı saçların uçlarına kadar yedir. Sonra saçını duş bonesi ya da streç filmle sar ve öylece yat. Yağ bonenin altından sızabilir. Önlemini al. Ertesi sabah saçını yıka ve kremle.

4. SAÇINI DURULAMAK İÇİN ELMA SİRKESİ KULLAN

Elma sirkesi ile duruladığında saçta biriken tüm tortular, toz, kir, yağ birikintileri akar gider. Saç hafifler ve rahatlar. Böylece daha kolay uzar. Elma sirkesini şampuanlamadan kullanabildiğin gibi, şampuandan sonra da kullanabilirsin. Ölçüyü ise iki bardak suya iki yemek kaşığı sirke olacak şekilde ayarlayabilirsin. Koku konusunda endişe etme. Kuruyunca uçuyor.

5. SAÇINI HER GÜN YIKAMA

Saçı her gün yıkamak kurutur. O yüzden saçını yıkama işlemini haftada iki ya da üçe düşür. Maske ya da bakım yapacağın günleri de bu günlere getir ki sürekli saç yıkamak zorunda kalmayasın. Saçını daha az yıkadıkça derideki yağlar saça nüfuz edecek ve saçın nemlenerek kendi kendini onaracak.

6. HER YIKADIĞINDA SAÇINA KREM KULLAN

Saçını her yıkadığında krem kullan. Şampuanın aksine saç kremi, saç köklerindeki yağ ve proteinleri yeniler ve saçlarının daha uzun ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

 

 

saç nasıl hızlı uzar

7. SAÇINI SOĞUK SUYLA DURULA

Duşun sonunda saçını soğuk suyla durula. Saç kreminden sonra soğuk suyla durulamak oldukça önemlidir. Soğuk su saç diplerini kapatarak saç kreminin vermiş olduğu nemi hapsedecektir.

8. ISLAKKEN SAÇINI HAVLU İLE SARMA

Duştan çıkar çıkmak saçını havluyla sarıp öylece kurumasını bekleme. Çünkü bunu yapma saç tellerinde kırıklara ve strese neden olabilir. Islak saçlar özellikle kırılgandır, bu yüzden saçını bir havluya sarmak yerine kuru bir havluyla nazik dokunuşlarla kurula. Saçını ille de sarmak istiyorsan ince ve yumuşak mikrofiber havluları kullan. Böylece saçının daha az kırılmasını sağlarsın.

9. UYUMADAN ÖNCE SAÇINI TARA

Aslında saçları her gün gereğinden fazla taramak saçlar için iyi değildir. Saçları zayıflatır. O yüzden saçını sadece uyumadan önce hayvan kılından yapılmış bir fırça kullanarak bir kaç kez fırçala. Böylece, saç derindeki yağı saç tellerine yayarak, saçlarının doğal yoldan nemli kalmasına yardımcı olacaksın.  Günde bir kez uyumadan önce fırçalamak; saç derisindeki kan dolaşımını ve derinin sağlıklı gelişimini artırarak saçın uzamasını sağlar. Saçları taramanın saçı uzattığı bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da, bu işlem saçının genel sağlığını geliştirmeye yardımcı olabilir.

10. YASTIK KILIFINI DEĞİŞTİR

Uzmanlara göre pamuk yastık kılıfları daha fazla sürtünerek saçların kırılmasına ve dökülmesine neden oluyor. O nedenle saten bir yastık kılıfında yatıp saçlarınızın kırılmasını önleyin.

Tüm bunları yaptığında küsen saçın yeniden canlanacak ve uzamaya başlayacaktır. İnanmazsan işleme başlamadan önce ve sonra ölç. Küçük bile olsa farkı göreceksin.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.