Orta uzunluk sıkıntılı olabilir. Ne çok uzun ne de çok kısa olmasından dolayı istediğiniz stili vermekte zorlanabilirsiniz. Ancak düşündüğünüzden daha fazla seçeneğe sahipsiniz. Gür de olsalar, az da olsalar, kıvırcık da olsalar size trend olan stilleri sunacağız. Her şekle ait şekiller mevcut. İşte ilham alıp uygulayabileceğiniz saçlar :

Arkaya Taranmış

Eforsuz gözüken arkaya taranmış saçtan daha havalı gözüken stil bulamazsınız. Duştan çıkmış gibi gözüken saça bu boyda ulaşmak çok kolay. Saç jeli ve taraktan başka bir şeye ihtiyacınız olmayacak!

Seyrek Kahkül

Kahkül mü denemek istiyorsunuz? Hedefiniz hafif ve seyrekten yana olsun. Hafifli omzunuza değen saçlarınıza iyi bir ikili olacaktır.

Yukarıdan Kabarık Kuyruk

Kabarık veya seyrek, her saça uyan bir tarzdır. Ancak yanlarda bırakacağınız saçların sıklığına özen gösterin. Az bırakırsanız istemediğiniz bir şekilde sonuçlanabilir.

Yüksek At Kuyruğu

Eğer saçınız gürse, saçınızın boyu yüksek at kuyruğu yapmanıza engel olmayacaktır. Topladıktan sonra biraz dağıtmayı ve fazla sıkmamayı unutmayın.

Düşük Topuz

Güzel bir topuz için uzun ve kabarık saçlara ihtiyacınız yok. Ensenizin hizasında uygulayacağınız topuz asil ve derli toplu duracaktır.

Dağınık ve Taranmamış

Yıkandıktan sonra nemli veya kuru saçlarınıza bakım kremi uygulayın ve saçınızı öyle bırakın. Ulaşacağınız görüntü rahat ve tatlı olacaktır. Üstelik doğallık katacaktır.

Düşük İki Topuz

Klasik bir görüntüye biraz eğlence katmak için iki adet topuzu aralıkla yan yana bağlayın. Kenarlardan çıkan saçlara çok takılmayın, bu görüntüde ne kadar doğal o kadar iyi.

Yüzü Çevreleyen Katlar

Kat kullanmak saçı azaltmadan şekil ve hacim ekleyebilen bir stildir. Üstelik kıvırıklık ve hacim gibi seçenekleri daha çok kullanma şansı yakalarsınız.

Yandan Ayırım

Düzleştirici kullanarak aşağıdaki görüntüye ulaşmak mümkün. Basitçe düzleştirdikten sonra önünüzdeki saçları kulağınızın arkasına koyun ve yandan ayırıp tarayın. İsterseniz uçlarını da düzleştiriciyle kıvırarak daha rahat bir görüntü yaratabilirsiniz.