Kabarık Saçlar Nasıl Kontrol Altına Alınır?


kabarık saçlar nasıl kontrol altına alınır?

Elektriklenmiş saç görüntüsü hayalimizde kurduğumuz o güzel ve dolgun saçların önüne geçiyor ve hayallerimizi yıkıyor. Özellikle duştan sonra bir türlü şekle girmeyen ve gün geçtikçe karmaşık hale gelen saçlara bir de nemi veya rüzgarı eklediniz mi, işin içinden hiç çıkılmıyor!

Bu durumun nedeni basit. Nemsizlik. Saçların kuru olması, havada bulunan nem miktarı ve rüzgarın saçınızı sokacağı şekil… Tüm bunlar basit sebepler arasında. Ancak en temeli nemsizlik. Çünkü saçınız ne kadar nemliyse bu saydığımız dış sebeplerden o kadar az etkileniyor. Yapısını uzun süre koruyabiliyor.

Bütün bunların önüne geçmek ve artık hayalinizdeki saça ulaşmak istiyorsanız aşağıda sıralayacağımız ipuçlarını takip edebilirsiniz. Yazın keyfini rahatça çıkartın!

Saç Kurutma Makinesi

Saç kurutma makinası saç yapısını bozarak nemi azalttığı için kabarmaya sebep olur. Bu yüzden saçlarını kendi kendine kurumaya bırak ve saç kurutma makinasını saçların kurumaya yakınken dağıtıcı uçla kullan.

kabarık saçlar nasıl kontrol altına alınır?

İpek

Pamuklu yastık kılıfları saçın nemini emer ve zarar verir. Yatarken saçına saracağın ipek bir eşarp saçlarına kötü davranmayacak ve nemlerini koruyacak.

kabarık saçlar nasıl kontrol altına alınır?

Gliserinli Ürünler

Uzun vadeli sonuçlar istiyorsan duş rutinini değiştir, sülfatsız ve gliserinli şampuanlar kullan. Sülfat saçı kurutur, ancak gliserin saçı dıştan içe sararak hem nemini korumasını sağlar hem de dış etkenlerle saç tellerinin arasına bir duvar örer.

Alkolsüz Ürünler

Saç bakımında ve şekillendirmede alkolsüz ürünler kullanmaya özen göstermelisin. Çünkü alkol saç pullarını şişirerek kabarmaya sebep olur.

Saçı Havluyla Kurutmamak

Saçlarının şekil almasını zorlaştırmak istemiyorsan havluyla saçını kurutmaktan uzak durmalısın. Saçın yapısını bozan bu işlem yerine saçlarını iyice sıkarak fazla suyu al ve doğal yollarla kurumaya bırak.

Saç Maskesi

Kuru saçlarına ekstra özen göster ve haftada bir kez nem veren bir saç bakım maskesi uygula. Yapısı düzelen ve kendini dış etkenlere kapatan saçlarının ne kadar yatışacağına ve kolay şekil alacağına inanamayacaksın.

Saç Serumu

Kabaran saçlarını gün içinde tazelemek için çantanda bir saç serumu bulundur. Asileşen tutamlara diplerinden uçlarına kadar serumu sık ve avuçlarınla yedir. Yağlı bir sonuç elde etmemek için ürünü saç köklerine değdirmemeye özen göstermelisin.

Küçük Fırçalar

Saçların tamamen değil tutam tutam kabarıyorsa büyük bir fırça değdirerek risk almak istemezsin. Küçük dokunuşlar yapman gereken yerlerde saç spreyi sıktığın temiz bir maskara fırçası veya diş fırçasıyla asi tutamları düzeltebilirsin.

kabarık saçlar nasıl kontrol altına alınır?

Topuzla Uyumak

Yatmadan önce duş aldıysan ve ertesi gün kıvırcık saçlarınla nasıl yüzleşeceğini düşünüyorsan saçlarını burarak yapacağın bir topuzla uykuya dalmayı dene. Ertesi sabah topuzunu açtığında sakin ve ipeksi buklelerine merhaba diyebilirsin.

El Kremi

Gün içinde at kuyruğun kabarıyor ve ipeksi görünümünü yitiriyorsa cevap çantanda. Eline dağıttığın az bir miktar el kremini saçına yedirerek elektrikli görünümü alabilir ve günü kurtarabilirsin.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe