Çatlak Topuklar İçin Limon Mucizesi


çatlak topuklar

Yaz yaklaşıyor, açık ayakkabılar çıktı bile… Çatlak topuklar kabusunuz olmasın, bebek gibi yumuşacık ayaklara sahip olun! Nasıl mı? Tabii ki limonla… İşte tarifi…

Çatlak topuklar için piyasada çok fazla ürün satılıyor. Ancak bu ucuz ve basit yöntemle hiçbirine ihtiyacınız kalmayacak. Üstelik de tamamen doğal olan bu çözüm sayesinde doğaya da zehirli atık bırakmamış olacaksınız. İhtiyacınız olan tek şey ise 1 adet limon…

NASIL YAPILIR?

Yumuşak bir limon seçin. İkiye kesip, iki parçanın da suyunu sıkın.

çatlak topuklar

Ancak limonları tamamen kupkuru bırakmayın. İçlerinde biraz suyu kalsın.

çatlak topuklar

Topuklarınızı yarım limonlara yerleştirin

çatlak topuklar

Daha sonra, limonlu ayağınızın üzerine bir çift çorap giyip yarım saat bekleyin. Ayaklarınızda limon varken dolaşmak biraz zor oluyor, o yüzden bu işi ya dizi seyrederken ya da kitap okurken yapmanızı öneriyoruz.

çatlak topuklar

30 dakika sonra çorapları çıkar ve limonları at. Limondan gelen asit, ölü deri hücrelerini temizler ve cildi yumuşatır.Son olarak da bir kremle ayağını kremle. Hindistan cevizi kremi olursa daha iyi olur, ama olmazsa da sorun değil! Evde hangisi varsa onunla kremle!

çatlak topuklar

Evde Hindistancevizi Kremi Nasıl Yapılır?


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.