Geniş Gözenekli Ciltler İçin Bakım Sırları


geniş

Geniş gözeneklerinizi küçücük hale getirmek malesef imkansızdır. Ancak bu geniş gözeneklerin küçük görünmelerini sağlamanın akıllıca yolları vardır. Size hak ettiğiniz sağlıklı cildi sağlayacak ve gözenekleri minimalize eden stratejileri öğrenmek için cilt bakımı ve güzellik sırlarımız var.

SİLİKONDAN UZAK DURUN

Silikon bazı formüller ve kozmetik ürünlerin de sıklıkla kullanılabiliyor. Ancak büyük gözenek demek silikona sonsuza kadar hayır demektir. Silikon gözenekleri tıkar ve görüntünün git gide kötüleşmesine sebep olur. Silikona daha karmaşık adlar da verilir bu yüzden satın almadan önce ürün paketlerinde başka isimlere bakınabilirsiniz. Güzellik ürünlerinde dimetikon, siklopentasiloksan ve feniltrimetikon gibi bileşen adlarını görünce uzak durun.

MAKYAJ BAZI ALIN

Makyaj yapmadan veya uyumadan önce sürülmesi önerilen baz ürünlerinin geniş gözenekli kadınlar için yaratıldığı söylenir. Baz cildin daha yumuşak ve daha düzgün görünmesini sağlayacaktır. Gözenekleri çarpıcı bir şekilde küçültür ve makyajınız da daha uzun süre yerinde kalır. Yüzünüze bazı uygulayın ve makyajınızı uygulamadan önce tamamen kurumasını, yerleşmesini bekleyin.

geniş

PUDRAYA DİKKAT

Geniş gözenek veya yağlı cildi saklamanın en hızlı yollarından biri arada sırada yanınzda pudra bulundurmaktır. Pudra kompaktınızın ambalajının gözeneklerin görünümünü etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Eğer bir pudra ürünü taşıyorsanız, satın aldığınız ürün ile sünger ile ürün arasındaki astarı atmayın. Astar, sünger üzerindeki yağın ürünü kirletmesini önleyecektir. Bu da cildinizi koruyacaktır. Gözenekleri genişlemiş olan kadınlar, daha yağlı bir cilde sahip olma eğilimindedir ve çoğu kadın pudranın yüzeyinin kullanılan zaman boyunca aplikatörde kalan yağ ve bakteri ile teması nedeniyle koyulaşacağını ve sertleşeceğini fark etmez. 

geniş

YAĞ EMİCİ MENDİL İLE TANIŞIN

geniş

Yağ emici mendil geniş gözeneklerle savaşmak için gizli silahınızdı. Geniş gözenekli bölgelere her yerden satın alabileceğiniz yağ emici mendilleri kullanmak, yağı düşük seviyede tutar ve gözeneklerin daha küçük görünmesini sağlar. Makyaj düzeltmek ve tazelemek için de pratik yollardan biridir.

PEELİNG YAPMAYI AKSATMAYIN

Geniş gözeneklerin sebebi düzgün çalışmayan, pul pul dökülmeyen ölü cilt hücrelerinin gözeneklerin girişlerini tıkamasıdır. Bunu genellikle yağlı veya sivilceye eğilimi olan ciltlerde görebilirsiniz. Bu sebeple tüm uzmanlar peelingin gözenekleri temiz tutmanın ve görünümlerindeki genişliği en aza indirmenin en ideal yolu olduğu konusunda hemfikirdir. Cilt daha temiz, daha pürüzsüz görünecektir.

Hafif bir temizleyici ile bir yüz temizleme fırçası kullanmayı deneyin. Bu, ölü cildi gözeneklerden titreştirerek yok etmeyi, mümkün olduğunca küçük görünmelerini sağlar. Ayrıca, cildinizdeki ölü cilt hücrelerinin yapışıklığının çözünmesine yardımcı olmak için glikolik asit veya salisilik asit içeren bir jel satın alabilirsiniz.

genişLike it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe