Daha İyi Yemek Yapabilmek İçin 5 Kolay Tüyo


daha iyi yemek yapabilmek

Daha iyi yemek yapabilmek için size vereceğimiz tüyolar çok işe yarayacak. Herkes yaptığınız yemeklere hayran olacak. 

Bir yemeği bazen sadece bir baharatın dokunuşu bile çok güzel yapabilir. Eksikliğini fark etmezsiniz ama eklediğinizde her şey daha lezzetli olmuş olur. Bir yumurtayı kırmak çok basit duruyor olabilir. Ancak bir şeyi biraz daha farklı yaptınız mı, tüm menemen değişebilir. Bu yüzden umarım tavsiyeler mutfağınızı hem daha keyifli hem de daha lezzetli yapar!

1-Izgara Teli

Meşhur rosto tavuk tarifinize küçük bir ekimiz var. Tavuğu iple bağlayıp ızgara telinin üstünde pişirirseniz (altına fırının tepsisini koymayı unutmayın, yoksa tavuktan damlayan yağlar tüm fırını rezil eder) doğal tadı daha çok ortaya çıkacaktır ve daha yumuşak olacaktır. Üstelik o kıvam için çok uğraştığınız sanılacaktır.

daha iyi yemek yapabilmek

2- Mısıra Soya sosu ve Makarnaya Karbonat

Evde her zaman pişirdiğimiz yemekler vardır. Makarna ve patlamış mısır gibi. Tadları bizim için artık sıradan ve alışılmış olsa da küçük dokunuşlarla lezzetleri değişiyor. Patlamış mısıra eklenen soya sosu, sosun tuzluluğundan dolayı mısırın tadını ön plana çıkarır. Makarnaya katılan karbonat ise hem makarnanın tencereye yapışmasını engeller hem de daha hafif ve kabarık yapar.

daha iyi yemek yapabilmek

3-Bir Diş Sarımsak

Sarımsak hastalık riski azaltmasıyla ve vitaminleriyle tanınması yetmiyormuş gibi aynı zamanda her yemeği daha lezzetli yapmasıyla da ünlü. Her şefin yanından ayırmadığı bir besin olan sarımsağın bir dişi her yemeğinize renk katacaktır.

daha iyi yemek yapabilmek

4- Limon ve Sirke

Bazen yemeklerin tadı istediğimizden daha hafif kaçabiliyor. Genelde elimiz böyle durumlarda tuza kayıyor. Ancak bir dahaki sefere aklınıza asitli şeyler gelsin.Limon ve sirke gibi. Ortaya çıkan sert tada inanamayacaksınız.

daha iyi yemek yapabilmek

5- Pişirme Süresi ve Kesim

Dikkat ve emek gerektiren bir noktaya değinmek gerekirse her şeyin aynı boyda kesilmesi inanılmaz önemlidir. Böylece kestiğiniz tavukların da patateslerin de pişme süresi aynı olacaktır. Eliniz de kesme hızına alışacaktır. Pişirdiğiniz yemeği tencerede bir süre daha bırakmaya korkmayın. Ne kadar esmerleşirse o kadar iyiye gidiyor demektir. Durmadan karıştırıp hareket ettirmeyin. Bırakın ateşte zamanını geçirsin.

daha iyi yemek yapabilmek


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe