Yorgan Nasıl Kaldırılır? Bu İpuçlarına Dikkat Edin!


yorgan

Yorgan nasıl kaldırılır? Yaz geliyor, bunu öğrenmenin zamanı geldi.

Yorganlar eğer düzgün bir şekilde kaldırılmazsa önümüzdeki kış kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. O yüzden bu uyarıları dikkate alın. Yorgan nasıl kaldırılır?

YORGANI KALDIRMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER

Yorganı kaldırmadan önce temizlemelisiniz. Çünkü yorganlar üzerlerinde toz ve bakteri biriktirmeye çok müsaittir. Temizlemek için üzerindeki talimatları takip edin. Çamaşır makinesinde yıkayabilir ya da kuru temizleme yaptırabilirsiniz. Ya da yorganınız temizse havalandırmalısınız. Yorganı yıkamadan kaldırırsanız içinde güve oluşumunu kolaylaştırmış olursunuz. Yorganı yıkadıysanız, kaldırmadan önce iyice kuruduğundan emin olun. Yoksa küflenir.

Klima kaç lira elektrik yakar? (Güncel)

yorgan nasıl YORGAN NASIL KALDIRILIR?

Yorgan Saklama Kutuları

Yorganların şekil açısından en az hasarla saklanmasına olanak sağlayan yorgan saklama kutularıdır. Y Fiyat açısından da uygun olan yorgan saklama kutularını, evinizde fazladan bir oda ya da dolap varsa bunların içine düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Kutuların çeşitli büyüklükte olanları ardır ama en kullanışlısı büyük boylarıdır. Yorganın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte bu kutular büyük olasılık iki yorganı rahatlıkla alacaktır. Yorgan saklama kutusunun sunduğu çözümler daha çok büyük evler için uygundur. Yorgan ve yatak örtülerine nasıl temizlenir?

Vakumlu Yorgan Hurcu

Vakumlu hurçlar piyasaya çıktıkları ilk andan itibaren birçok kişi tarafından en kullanışlı ev gereci olarak kabul edilmiştir. Alandan tasarruf etmek konusunda çok başarılı olan vakumlu hurçların büyük boyları yorgan saklamak için kullanılabilir. Boyutu büyük olan vakumlu hurçlar yaklaşık 2 adet yorganı rahatlıkla saklamaktadır. Özellikle evi küçük olanlar için, yorgan saklama kutusunu koyacak fazladan odası ya da dolabı olmayanlar için vakumlu yorgan hurçları idealdir. Yorganları doğru şekilde temizledikten sonra düzgün biçimde katlayarak vakumlu poşetin içine yerleştirin. Kapak kısmına elektrik süpürgesinin ucunu yerleştirin ve süpürgeyi çalıştırın. Poşet içindeki hava hızla emilecek yorganlarınız incecik kalacaktır. Bu şekilde birkaç vakumlu poşet ile çok dar alanda 5-6 adet yorganı rahatlıkla saklayabilirsiniz.

Bitmiş ilaç plakalarıyla takı parlatma

yorgan nasıl
yorgan nasıl kaldırılır

Bazada Yorgan Saklama

Son dönemde birçok evde yerini alan bazalı yataklar, depolama alanı açısından çok avantajlıdır. Çok sayıda eşyayı saklayabileceğiniz baza altlarını sadece yorganla doldurup kısıtlanmak yerine akıllıca çözümlerle baza altını daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Bunun için öncelikle yine vakumu poşetlerden edinmelisiniz. Vakumlu poşetlere yerleştirdiğiniz yorganları bazanın altına düzgünce koyabilirsiniz. Yer sıkıntınız yoksa kumaş yorgan hurçlarının içine yorganları katlayıp koyabilir; doğrudan bazanın altına yerleştirebilirsiniz. Kuru temizleme olmadan yorgan nasıl yıkanır?

Yün Yorganlar Güveden Nasıl Korunur?

Hem yün yorganları hem de diğer türdeki yorganları güveden korumak için yapabileceğiniz en iyi şey yorganları sakladığınız alanı sık sık havalandırmaktadır. Yorganları hiç kullanmıyorsanız; en azından yılda iki kez saklandıkları yerden çıkarmalı ve açık havada hava almasını sağlamalısınız. Bunun dışında naftalin gibi nostaljik çözümlerden yararlanabilirsiniz. Yorganı sakladığınız hurç ya da kutunun içine naftalin yerleştirerek güvelere karşı önlem alabilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.