Adres Değişikliği Nasıl Yapılır? Nüfus Randevu Sistemi için Tıkla


adres değişikliği nasıl yapılır

Nüfus randevu nasıl alınır? Adres değişikliği nasıl yapılır?

Adres değişikliği yapmak artık çok kolay. Eskiden Nüfus Müdürlüğü’nden yapılan adres değişikliği yani ikametgah değişikliği işlemini  artık kolaylıkla e-devlet üzerinden gerçekleştirmek mümkün. e-devletten adres değişikliği yapmak istemeyenler içinse Nüfus müdürlüğüne gidip adres değişikliği yapmak mümkün.

Peki Nüfus Müdürlüğü’nden randevu nasıl alınır? İkametgah değişikliği için Nüfus Müdürlüğü’ne nasıl başvurulur? E-Devlet’ten adres değişikliği nasıl bildirilir? Tüm bu soruların yanıtını haberimizde bulacaksınız.

E-DEVLET’TEN ADRES DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?

E-devlet üzerinden adres değişikliği yapmak çok kolay. e-devlet sitesinde yer alan şu sayfaya gidin, işleminizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Bu hizmetten, geçerli e-imza, mobil imza, SMS ile doğrulama yöntemlerinden birini kullanarak yararlanabilirsiniz. Bildirilen adreste kayıtlı kişi bulunması halinde veya yurt dışı adres bildirimi için bu hizmetten yararlanılamaz.

Ekrandaki bilgileri doldurdukça bir sonraki aşamaya geçiliyor ve adres değişikliği hızlıca gerçekleşiyor. Bu panelden isterseniz kendiniz, isterseniz tüm hane halkı için adres değişikliği bildiriminde bulunabiliyorsunuz.

adres değişikliği nasıl yapılır
NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ADRES DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?

Adres değişikliği yapmak için Nüfus Müdürlüğü’ne gitmeyi tercih ettiyseniz, 4 adımda kolayca bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Yeni evinizin adresini gösteren size ait bir fatura, abonelik sözleşmesi veya noterden tasdikli kira sözleşmesi edinin.
  • Bu doküman ile birlikte İlçe Nüfus Müdürlüğüne (Kaymakamlık) başvurun.
  • Görevli memurun vereceği belgeyi alın.
  • Bu belgeyi yeni ikamet ettiğiniz yerin muhtarına götürün.Hepsi bu kadar.

Tansiyon neden düşer?

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ RANDEVU ALMA

Adres değişikliğini nüfus müdürlüğünden yapacaksanız online randevu almanız gerekmektedir.

İsterseniz https://randevu.nvi.gov.tr/ adresinden online olarak randevu alabilir ya da ALO 199’u arayabilirsiniz.

adres değişikliği nasıl yapılır

İKAMETGAH DEĞİŞİKLİĞİ NEREDEN YAPILIR?

Adres değişikliğini (ikametgah değişikliği) nüfus müdürlüklerinden ya da e-devlet üzerinden yukarıda anlattığımız gibi yapabilirsiniz.

GEREKLİ BELGELER

Nüfus Müdürlükleri’ne yapılan başvuruda beyan edilen adresin boş konut olması halinde, herhangi bir belge istenmiyor. Fakat yeni taşındığınız konutta eski oturan kişinin ikametgahı gözüküyorsa, müdürlüğe kimlik, kira kontratı ve bir fatura ile birlikte başvuru yapmanız yeterli oluyor.

Tanıdığın yanında kalanların adres değişikliği yapabilmesi için gerekli belgeler

Yakını ya da akrabası ile kalan biri adres değişikliği için şunları yapmalıdır: Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı ile birlikte yanında kalınan yakını veya akrabası ile beraber ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyanı için başvurması gerekiyor. Bu başvuruyu yaptıktan sonra kişi son ikametgah adresini tescil ettirmiş olur.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.