Yumurtaları Buzdolabı Kapağına Koymayın!


yumurtaları buzdolabı kapağında saklamayın

Yumurtaları buzdolabı kapağına koymayın. Şaşırdınız değil mi? Çünkü buzdolabı rafına koyulan yumurtalar daha çabuk bozuluyor. Neden mi?

Organik Yumurta Nasıl Anlaşılır? Yumurtanın Üzerindeki Rakamların Anlamı Ne?

 yumurtaları buzdolabı kapağına koymayınHAŞLANIRKEN ÇATLIYOR

Buzdolabı rafı ve yumurta ayrılmaz bir ikilidir ancak bu öğrendiklerimizden sonra pek de bir araya gelemeyecek gibi görünüyor. Buzdolabının kapağını sık sık açıyoruz değil mi? İşte bu durum, sürekli hava değişimi demek. Bu ani hava değişimine maruz kalan yumurtalar da daha çabuk bozuluyor. Bozulmakla kalmıyor, haşlanırken çatlıyor.

YUMARTALARI NASIL SAKLAMALI?

Yumurtaları saklamanın en iyi yolu, onları kutusundan hiç çıkarmadan buzdolabının arka tarafında bir yere yerleştirmek… Burada da amaç yine aynı, yumurtayı ani sıcaklık değişimlerine maruz bırakmamak. Yumurtaları uzun süre taze olarak saklamak için ideal sıcaklık 4 derecedir. Buzdolabının arka tarafı hep bu ısıdadır. Bu da bakterilerin büyümesini engeller.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.