Buz kalıplarınızı yalnızca buz küpü yapmak için kullanıyorsanız ürünün potansiyelini kaçırıyorsunuz demektir. Aşağıdaki alternatif tatlara ve eğlenceli yöntemlere bir göz atın!

KAHVE DONDURMAK İÇİN KULLANIN

Su tadının ağırlık bastığı kahvelere görüşürüz deme zamanı geldi de geçiyor. Kahve dolu küplerle bu sorunu çözebilirsiniz. Kahvenizin tadını, su fazla kaçtığında ya da ekstra kafeine ihtiyaç duyduğunuzda, bu küplerden bir kaç tane atarak düzeltebilirsiniz!

BİTKİ KÜPLERİ YAPIN

Akşam yemeği hazırlama zamanınızı kısaltabilirsiniz. Mükemmel porsiyonlarda kenara koyduğunuz donuk ot küpleriyle!

Her küpe doğranmış otlar veya bitki kombinasyonları ile yerleştirin, ardından zeytinyağı ile doldurun ve gece boyunca dondurun. Dondurulmuş ot küplerini buzdolabı torbalarında saklayın. Zamanı geldiğinde, yemeğiniz için malzeme olarak kullanmak üzere bir tavaya tane tane yerleştirin. Yıl boyunca taze otlara pratikçe ulaşmak işte bu kadar basit! Görüntüleri ise çok tatlı.

TAZE LİMON KÜPLERİ HAZIR EDİN

En taze limonları alın ve suyunu sıkıp, buz kalıplarına dökün. Limon suyu küpleri suya tat vermek ya da pişirirken tariflere kullanmak için hoş bir seçimdir.

KURABİYE HAZIRLIĞI YAPIN

Kurabiye hamurunu porsiyonlarla buz kalıplarına, küp yerlerine yerleştirin. Canınız çektiği an buzluktan çıkarıp kurabiyeyi pişirmeye hazır olabilirsiniz. Porsiyonu da hamuru da hazır!

MİNİ ÇİKOLATALAR HAZIRLAYIN

Erimiş sütlü veya bitter çikolatayı her küp yerine boşaltın ve dilerseniz içine fındık veya kurutulmuş meyve atın. Buzdolabınızın rafında bir süre bekletip katılaşmasına vakit ayırdıktan sonra oda sıcaklığında bekletip yiyebilirsiniz! Seyahat ederken ya da koltuğunuza uzanıp bir film açtığınızda harika gidecek bir atıştırmalıktır.