Bu İkili Saçınızı ve Cildinizi Güzelleştirecek: Bal ve Tarçın Maskesi


Bal ve Tarçın

Doğadan evimize adım atan bal ve tarçın cildinizde ve saçınızda mucize etkiler yaratıyor. Hem cildinizdeki siyah noktalara, sivilcelere ve lekelere iyi gelirken hem de saçınızı bile daha sağlıklı yapabiliyor. İnanması zor ama kullanıp memnun olanı çok!

BAL VE TARÇIN İLE YÜZ MASKESİ

Bal iyileştirici ve antibakteriyeldir, tarçın ise zayıflamaktan strese pek çok sorunda zaten çözüm olarak kullanılamaktadır. Bu ikisini bir maske için birleştirdiğinizde ise mucizeler yaratıyorlar. Sivilce ve siyah nokta için yapacağınız maskede bir çay kaşığı bal ve yine bir çay kaşığı tarçın yeterli olacaktır. Maskelerden yeterince iyi sonucu alabilmek için banyodan sonra, yani gözeneklerimiz açıldıktan sonra yapmamız daha etkili olacaktır. Gece uyumadan önce kullanılmalıdır çünkü cildimiz kendini geceleri yeniler. Yüzümüze yapacağımız maske uyuduğunuz sürece suratınızda kalabilir. Kullanıldığı bölgedeki hücrelerin yenilenmesini, yaraların iyileşmesini sağlar. Bal ve tarçın maskesi, sivilce ve akne tedavisinde en iyi çözümlerden biridir. Sivilcelerin hızla iyileşmesi için bal ve tarçın maskesini gün aşırı ve tam anlattığımız gibi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

BAL VE TARÇIN İLE SAÇ MASKESİ

Daha gür ve parlak etki için bal ve tarçın maskesini uygulayabilirsiniz. Tarçının rahatlatıcı kokusu da en sevdiğiniz şampuanın bile yerini alacaktır. Kepek ve saç dökülmesini engelleyeci etkileri vardır ve her yıkamanızda kullanabilirsiniz.

Küçük bir cezveye 1 çay bardağı su, 1 yemek kaşığı tarçını koyup kaynatmaya başlayın. Ilınması için bekledikten sonra 1 kaşık da bal ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı şampuanınıza ekleyin ve her yıkamada doğallığı hissedin. Saçlarınızda bir kaç dakika beklettikten sonra durulayın ki saç köklerinize de yeterince etki edebilsin.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.