Türk Kahvesi ile Cilt Bakımı, Yüz Maskesi ve Peeling


Türk kahvesi ile cilt bakımı

Türk kahvesi ile cilt bakımı, yüz maskesi ve peeling yapabileceğinizi biliyor musunuz? Önce kahvenizi için sonra haberimizi okuyun…

Köpüklü Kahve Nasıl Yapılır? Huysuz Virjin’den Hiç Duymadığınız İpucu

TÜRK KAHVESİ BUZLARI İLE CİLT BAKIMI

Önce şöyle okkalı bir Türk kahvesi yapın. Buz kalıplarına döküp, donması için buzluğa kaldırın. Donduktan sonra artık elinizde cildinize çok iyi gelecek Türk kahvesi buzları hazır. Cildinize bakım yapmak istediğinizde bir Türk kahvesi buzunu yüzünüzde dairesel hareketlerle uygulayın. Yüzünüz uyarılacak, kan dolaşımınız hızlanacak, cildiniz tazelelenecek. Yani bir anlamda cildinize detoks etkisi yapacak.

Türk kahvesi ile cilt bakımıTÜRK KAHVESİ TELVESİ İLE YÜZ MASKESİ

Şimdi yine okkalı bir Türk kahvesi yapın ve için… Sonra telvesini masaj yaparak temiz yüzünüze sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Telvenin içine birkaç damla zeytinyağı da katabilirsiniz.

Eğer yüzünüzde sivilce varsa kahve telvesinin içine birkaç damla limon suyu katın, yüzünüze masaj yaparak sürün.

Eğer cildiniz kuruysa 1 çay kaşığı kahve telvesinin içine yarım yemek kaşığı yoğurt  karıştırın. Karışıma bir çay kaşığı da yulaf ezmesi ekleyin. Ve yine cildinize masaj yaparak sürün.

TÜRK KAHVESİ TELVESİ İLE PEELİNG

Yine bir kahve yapın. İçin ve telveyi de alıp banyoya girin. Telve ile tüm vücudunuzu ovalayın. Telve ile yüzünüze masaj yaptıktan sonra vücudunuza sabunla yıkamayın. Sadece ılık suyla durulayıp çıkın. Cildiniz bebek gibi olacak.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.