Epidural Anestezi ile Doğum Yapan Kadının Omuriliğinde İğne Unuttular


Epidural anestezi

Epidural anestezi ile doğum yapan kadının omuriliğinde iğne unuttular. Kadın yıllarca nedenini bilmeden acı içinde yaşadı.

Florida, Jacksonville’de bir anne, doğumdan 14 yıl sonra, yıllardar omurgasında kırık bir epidural iğnesiyle yaşadığını öğrendi.

Epidural anesteziOMURİLİĞİNDE 3 CM. İĞNE İLE YAŞIYOR

41 yaşındaki Amy Bright yıllardır şiddetli sırt ağrısı çekmekteydi. Gittiği doktorlar onu çeşitli tedavilerle iyileştirmeye çalıştılar ama hiçbiri işe yaramadı. Gerçek geçtiğimiz günlerde çektirdiği MR taraması ile ortaya çıktı. Ammy’nın  omuriliğe gömülü 3 cm. boyunda kırık bir iğne vardı.

Peki iğne orada ne arıyordu?

Bright, 2003 yılında oğlu Jacob’ı epidural anestezi ile doğurmuştu.  Talihsiz kadın epidural anestezi altındayken, iğne vücudundan çıkarıldığı sırada kırılmış ve büyük bir kısmı içeride kalmıştı.  Bright doktorların iğnenin onun vücudunda kaldığını bildiklerini düşünüyor. “Çünkü iğnenin büyük bir kısmı eksikti. Bunu anlamamış olmaları mümkün değil” diyor.

 

Doktorlar içeride kalan iğnenin konumu nedeniyle Ammy’yi ameliyat edemiyor. Ameliyat esnasında kadının felç olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyen doktorlar kadının iğneyle birlikte yaşamaktan başka çaresi olmadığını söylüyor.

Sonsuza kadar ağrı kesicilerle yaşamak zorunda kalan Ammy işlemi yapan doktorlara ve hastaneye dava açtı.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.