Yüzünüzü Yıkamanın Doğru Yolunu Biliyor Musunuz?


yüz

Gün sonu yüz temizliği, malesef yalnızca makyaj temizleme mendili kullanmakla tamamlanmıyor.

Cilt bakımı kafa karıştırıcı bir süreçtir. Sabunlar, serumlar, tonerler, mendiller, peeling ürünleri, mikro iğneler ve daha fazlası arasında karar vermek bazen zor olabilir. Dikkate alınması gereken çok şey var, bu nedenle, en azından yüzünüzü nasıl düzgün bir şekilde yıkamanız gerektiğinin temel adımlarını bilmelisiniz. Doğru yüz yıkamanın içeriğini anlamak için yazımıza bir göz atın.

DOĞRU YÜZ YIKAMANIN İLK ADIMI

Cildi kurutmadan sıkıntılarını gidermek için işe yarayan, yağ bazlı bir temizleyicinin peşine düşün. Yağ temizleyici doğru yüz yıkamanın ilk adımıdır çünkü fazla yağ ve bu yağların sebep olacağı sıkıntılar ilk sıralarda yer alır. 

Temel olarak yağ bağları, yüzünüzde hali hazırda yaşamakta olan yağlara bağlanır ve durum kontrolden çıkabilir. Makyaj ve yeme düzeniniz yağ miktarını etkiler. Kaliteli bir temizleyici ürün, cildinizi iyi ve doğal yağları koruyarak temizleyecektir. Jel temizleyicileri bir deneyin deriz. 

yüz

PEELİNG NE KADAR ÖNEMLİ?

Peeling kesinlikle temel noktalardan biridir. Çünkü eksfolyantlar cildinizi donuk gösterecek ölü deri hücrelerini ve lapa lapa hale gelmiş cildi temizleyecektir. Peeling ürünlerini neredeyse her bakım dükkanında bulabilirsiniz. Eğer bir kaç kullanmadan sonra cildinize kızarmalar görürseniz, ya çok sert uyguluyorsuuz demektir ya da ürün kesinlikle cilt tipinize uygun değildir. Zorlamamaya özen gösterin. Cilt hassasiyet ister!

DURULAMADAN ÖNCE NE KADAR SÜRE YIKAMALISINIZ?

Makyajı iyice temizlemeniz için gereken zaman ne ise, o doğrudur. Bu yaklaşık üç ila dört dakikalık bir süreç olmakla sonuçlanır. Çabalarınızı en üst düzeye çıkarmak için, temizlerken parmak uçlarınızı dairesel hareket ettirmeniz önerilir. Makyajın yanı sıra, ciltte bırakıldığında hızlı yaşlanmaya neden olabilecek kir ve bakteri gibi birçok çevresel saldırgan vardır. Bunlar için de harcayacağınız dakikalar önemlidir. 

HANGİ CİLT BAKIMI MALZEMESİNDEN KAÇINMALISINIZ?

Triklosan kesinlikle uzak durulması gereken bir malzemedir ve cilt bakımı ürünlerin de bulunabiliyor. Bu bileşen ürünlerde bakterileri öldürmek amacıyla kullanılıyor ve sabun, temizleyiciler ve hatta bazı kıyafet ve tencere eşyalarına bile ekleniyor. Halbuki cilt kanseri ve tiroid sorunları gibi sonuçlarla bağlantılı olduğu kanıtlanmıştır.

Uzak durulması gereken bir başka bileşen, birçok sabun ve temizleyici de köpükleme maddesi olarak görev yapan bir kimyasal olan sodyum sülfattır. Bu kimyasalın yoğunluk seviyesi kozmetik standartlarına göre çok tahriş edicidir. Vücudumuz bu kimyasalları parçalayamıyor ve cildin uzun süre maruz kalmasına sebep oluyor. Sinir sistemi, böbrek ve karaciğerde sorunlara neden olabileeck işlevleri vardır.

yüz

NE SIKLIKLA YÜZÜNÜZÜ YIKAMALISINIZ?

Yüz yıkamanın önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Rutininizi belirleyip, haftada her gece adımlarınızı takip etmeniz önerilir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.