Sirke Pireyi Öldürür Mü?


sirke

Sirke Pireyi Öldürür Mü?

Günlük yaşantımızın hemen her yerinde kullandığımız sirkenin kullanım alanının sadece mutfak ile sınırlı olmadığını artık hepimiz biliyoruz. Mutfağın oldukça dışına çıkan sirke, hijyen açısından oldukça faydalı olması sebebi ile kullanım alanı gün geçtikçe genişlemektedir. Bir kullanım alanı ise pirelerin üstesinden gelmektir, evet. Sirke, parazitlerin yaşam alanına sirayet ettikten kısa bir süre sonra onları yok etmeye başlar. Bunun nedeni ise keskin kokusu ve içerisinde barındırdığı asitlerden kaynaklanmaktadır. Daha çok tüylü hayvanlarda meydana gelen pire sorununu sirke kullanarak çözmeniz mümkün.

Pire İçin Hangi Sirke Daha Etkili?

sirkeSirkeler genel anlamda pireleri öldürmekte etkili olsa da içlerinden elma sirkesi en etkilisi diyebiliriz. Hayvanınıza gelen pireleri yok etmek için kullanacağınız yöntem şu olmalıdır:

•Üç yemek kaşığı sirkeye yaklaşık bir litre (4 su bardağı) su ekleyerek karıştırmalısınız. Yumuşak bir sünger yardımı ile hayvanınızın hemen her yerini sünger ile yavaşça ovun. Kulak arkalarına, boyun altlarına özellikle gezdirmenizde fayda var çünkü pirelerin daha çok gezindiği noktalar bu bölgelerdir. Kimyasal ile pire sorununu ortadan kaldırmak istemeyenler için elma sirkesi iyi bir kurtarıcı olacaktır.

Bir kişi nasıl hipnotize edilir?

Limon Pireyi Öldürür Mü?

En az sirke kadar pire için size yardımcı olacak undur hiç şüphesiz limon olacaktır. Aynı şekilde içerisinde bulundurduğu asit özelliği sayesinde pirelerin ortamdan uzaklaşmasına yardımcı olacaktır. Evcil hayvanınızdaki ya da evinizdeki pireler için limon suyu kurtarıcınız olabilir. Bir limonun suyunu sıktıktan sonra dört su bardağı su ile karıştırmanız gerekir. Evinizdeki pireleri temizlemek için bir bez yardımı ile karışımınızı evi temizlemek için kullanabilirsiniz. Hayvanınızda pire tespit ettiyseniz karışımı yumuşak bir sünger ya da bez yardımı ile hayvanınıza yavaşça uygulamanız gerekmektedir. İşlemi tamamladıktan sonra hayvanınızı yıkmamalı ve kurumaya bırakmalısınız.

Sirke Hangi Alanlarda Kullanılır?

Daha çok hanımların yardımcısı olan sirke; turşu kurmak, salataya tat katmak ve temizlik için tercihlerin başında yer alıyor. Asit oranının yüksek olması sebebi ile sabahları aç karnına bir yemek kaşığı sirke içmek yağ yakımını da kolaylaştırdığı için kilo vermeye de yardımcı olma gibi bir özelliğe sahiptir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.