Bu Yırtık Pırtık Ayakkabı Tam 530 Dolar


Moda olan şeyler bazen gerçekten inanılmaz oluyor. Şu gördüğünüz yırtık pırtık ayakkabı tam 530 dolara satılıyor. Siz olsanız alır mısınız?

yırtık pırtık ayakkabıİyice yıpranmış, eskilikten bantlanmış bir ayakkabıyı giymek ister misiniz? Fakirseniz istemezsiniz tabii. Ama öyle bir ayakkabıya 530 dolar verecek paranız varsa, onu giyer, bir de hava atarsınız. İşte modanın tanımı bu… İtalya’da 375 euro’ya, ABD’de ise 530 dolara satılıyor.

İtalyan lüks moda markası Goldoon Goose’un ürettiği “Superstar taped sneakers” model ayakkabısı da tam bu tanıma uyuyor. Ayakkabı eski görünmesi için iyice yıpratılmış, kirletilmiş, hatta üzeri bantlanmış bir halde satışa sunuldu. Ayakkabının üzerinde “bağcıklar kasıtlı olarak yıpratılmıştır” notu yer alıyor. Ayakkabıyı sattıran da aslında bu not. Yoksa kimse kirli, yıpranmış, yırtık bir ayakkabıya o kadar parayı vermek istemez. Ama bu moda uğruna yapılan bir şeyse her herkes o yırtık pırtık ayakkabı için sıraya giriyor.

BU AYAKKABI FAKİRLİKLE DALGA GEÇMEKTİR

BBC Türkçe’nin haberine göre, ayakkabıların ABD’deki satış fiyatı sosyal medyada yayılınca büyük bir tartışma yarattı. Eskimiş görünümlü bir ayakkabının 530 dolara satılması bazı Twitter kullanıcıları tarafından “fakirlikle dalga geçmek” olarak yorumlandı. Sosyal medya kullanıcıları, ‘gerçekten yeni ayakkabı almaya gücü yetmediği için parçalanana kadar eski ayakkabılarını giymek zorunda kalan insanlara karşı gaddarlık olduğunu’ savundu ve bu durumun “kapitalizmin zirvesi” olduğunu yazdı.

yırtık pırtık ayakkabı

yırtık pırtık ayakkabı

 

4 Adımda Baklava Nasıl Kesilir?

Yırtık Pırtık Ayakkabı

 

İnsülin Direncine Karşı Bitkisel Çay

insülin direncine karşı

Hacamat Nedir? Yararları Nelerdir? Zararı Var mıdır?

Yırtık Pırtık Ayakkabı

 

Misel Su ile İkisi Bir Arada: Makyaj Temizleme + Nemlendirme

misel su

 

Her Gün 5 Saniye Bu Noktaya Basın! Mucizeyi Yaşayın!

akupunktur noktaları

Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe