Misel Su ile İkisi Bir Arada: Makyaj Temizleme + Nemlendirme


Misel su bu aralar pek moda kozmetik ürünlerinden biri. Micellar su, micellar water ve misel su şeklinde karşımızı çıkan bu temizleyici sular ne işe yarıyor? Normal temizleyiciden farkı ne?

Makyaj yapmak güzel ama ah bir de o makyajı temizleme derdi olmasa!.. Piyasada onlarca makyaj temizleme ürünü var: Köpüğü, kremi, vs… Ancak misel su hepsinden farklı. Onunla makyajınızı temizlediğinizde ardından nemlendirici sürmenize gerek kalmıyor. Çünkü misel su ile hem yüzünüzü yıkayabilir, hem makyajınızı temizliyor, hem de cildinizi nemlendirebiliryorsunuz.

Misel Su Nedir?

Misel su, makyaj temizleme yağı ya da köpüğü kadar etkili, hatta ondan fazlası var. Hassas ciltte bile makyajı ve cildi temizlemekle kalmıyor, yatıştırıyor. Durulama ve tonik de gerektirmiyor.
Makyaj temizlemeye üşenenlere, jelle yüzünü kazıyıp cildini kurutanlara, akneyle savaşırken cildini hırpalamaktan sıkılanlara süper bir temizleyici alternatifi misel sular. Temizleme sütleri gibi yüzeyde kalıntı bırakmıyor, kıvamlı yapıda olmadığı için de gözenekleri doldurmuyor. Kazımadan temizlediği için hassasiyet yaratmıyor. Sorunlu sivilceli, pürüzlü ciltler rahatlıkla kullanabiliyor.

Misel suyun normal temizleyiciden farkı nedir?

Micel suyun içeriği önce kiri hapseden, sonra da bunu süpürmek için suya katan partiküllerden oluşuyor. Sabun içermediği için yüzey pH’ını dengede tutuyor, her cilt kullanabiliyor. Normal makyaj temizleyicilerden birçok farkı vardır. Yüzdeki gözeneklerin derinlerine kadar nüfuz ederek daha derinden temizler ve diğer temizleyicilerin aksine cildin üzerinde kalıntı bırakmaz.
Yüz temizleyicilerinin çoğu cildi kurutur. Ancak micel suyu cildi nemlendirdiği için ayrıca bir nemlendirici kullanmanıza gerek kalmaz.

Misel suyu nasıl kullanmalıyız?

Misel suyu bir pamuğa dökülerek cildiniz hem temizleyip hem nemlendirebilirsiniz. Ancak ağır göz makyajlarını çıkarmak için yine bir göz makyajı temizleyicisi kullanmanız gerekiyor.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.