Giymediğiniz Bluzlarınızı Çantaya Çevirin 


çantaya

Giymeyi bıraktığınız bluzları çantaya çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik çok kolay!

Bu proje için dikimle uğraşmanıza gerek yok. Eğer dikiş konusunda yetenekli değilsiniz yine de bluzunu şık bir çanta haline getirebilirsiniz. Yalnızca bir kaç malzemeye ihtiyacınız olacak. İlki, tabi ki bluz. Eğer kolsuz bir bluzu tercih ederseniz proje kolaylaşacaktır. Aksi takdirde kollarını kesmeniz gerekecek. Diğer malzemeler ise dantel, makas ve silikon tabancası.

Çantanızı hazırladıktan sonra her türlü kullanım için ideal halde olacak. Aşağıdaki fotoğrafı örnek alarak takip etmeniz gereken adımlara başlayabilirsiniz!

çantaya

1.ADIM : KOL KESİMİ

Kollu bir bluz seçmeniz durumunda ilk adım kol kesimi olacak. Çantanın kesiminin eşit olabilmesi için aradan çıkacak uzun kolların kesilmesi gerekiyor.

çantaya

2.ADIM : PÜSKÜL KESİMİ

Bluzun alt kısmını kapatmanız gerekecek. Bu açıklığı dikerek kapatmak yerine püskülle kapatın. Aşağıdaki fotoğraflarda olduğu gibi makasla püskül şekillerini kesin.

Bunu yaparken bluzun düz durduğundan emin olun. Birbirleriyle aynı hizada olabilmeleri için ön ve arkada püsküllere ihtiyacınız var. Ayrıca, püskülleri çok ince yapmamanız gerekiyor ki yeterince sağlam olsun. Boylarına ise istediğiniz gibi karar verebilirsiniz. Saçakları ne kadar uzun keserseniz çantanın genişliği de o kadar azalır. 

3.ADIM : PÜSKÜLLERİ BAĞLAMAK

Püskülleri hazırladığınızda, onları birbirine bağlamanız gerekiyor. Bluzun bir tarafından başlayın ve birbirine denk gelen ön ve arka püskülü birbirine bağlayın. Çözülmemesi için çift düğüm atmayı unutmayın. Aynı şeyi her çift püsküle uygulayın. Yeni çantanızın altı tamamen kapanana kadar devam edin. 

çantaya

4.ADIM : DANTELİ YAPIŞTIRMAK

Son adım için çantanın kenarlarına dantel yapıştırabilirsiniz. Böylece kesik kollardan dolayı oluşan yamuk iplikleri kapatabilirsiniz. Eğer kolsuz bir bluzla başladıysanız veya çantanızda dantel detayı istemiyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz.

çantaya


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.