Klozete Tuvalet Kağıdı Serip Oturmak Daha Zararlıymış


klozete tuvalet kağıdı

Kim bilir bu kafenin tuvaletini sizden önce kimler kullandı, kim bilir ne kadar pistir? Ne yapmalı, klozete tuvalet kağıdı serip oturmalı!… Hayır!.. Durun!…

Dışarıda her tuvalete girdiğimizde belki de ilk yaptığımız iş, önce sifonu çekip, klozetin üzerine tuvalet kağıdı ile kaplayıp, öyle oturmak. Ama mikroplardan korunmak için yaptığımız bu hareketin mikropları daha çok çektiği kanıtlandı.

BAKTERİLER KLOZETİN ÜZERİNDE BARINAMAZ

Aslında klozetler üzerinde bakteriyi barındırmayacak şekilde üretiliyor. Yapılan araştırmalar, klozetlerin cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve idrar yolları hastalıklarının taşınması konusunda riskli olduğu düşüncesini çürüttü.
Tabii bu durum, klozetlerin üzerinde hiç bakteri olmadığı anlamına gelmiyor. Bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr. Philip Tierno’ya göre, derimiz koruyucu bir bariyer görevi görüyor.

MİKROPLAR TUVALET KAĞIDINA YERLEŞİYOR

Ancak insanlar umumi tuvaletlere girdiğinde ilk olarak sifonu çekip ve ardından klozetin üzerine tuvalet kağıdını yerleştirdiğinde tehlike başlıyor. Sifonun çekilmesiyle tuvaletteki bakteriler ortama yayılır. Klozetin üzerine tutunamayan bakteriler için tuvalet kağıdı iyi bir mekandır.

HASTALIKLAR ELLER YOLUYLA BULAŞIYOR

Hastalıkların yayılmasının asıl nedeni ise ellerimizdir. Klozetin üzerine tuvalet kağıdı serdiğimizde, mikroplarla temas eden ellerimiz nedeniyle hastalıklara yakalanma riskimiz çok daha yüksek. O yüzden ellerimizi sıklıkla yıkamamız gerekiyor. Ellerimizi sabunlayıp en az 20 saniye ovaladıktan sonra iyice yıkamak hastalıkları %50 önlüyor.

Kaynak

4 Adımda Baklava Nasıl Kesilir?

klozete tuvalet kağıdı

 

İnsülin Direncine Karşı Bitkisel Çay

insülin direncine karşı

Hacamat Nedir? Yararları Nelerdir? Zararı Var mıdır?

klozete tuvalet kağıdı

 

Misel Su ile İkisi Bir Arada: Makyaj Temizleme + Nemlendirme

misel su

 

Her Gün 5 Saniye Bu Noktaya Basın! Mucizeyi Yaşayın!

akupunktur noktaları

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.