Beş Dakikada Yapabileceğiniz Beş Çeşit Makyaj


makyaj

Makyaj mutlaka uzun sürerse güzel olacak diye bir kural yok. Çok değil ama doğru makyaj malzemelerini kullanarak hızlı bir şekilde güzel ve bakımlı görünümlere ulaşabilirsiniz. Her biri beş dakika olan beş çeşit makyaj için size fikirler hazırladık.

Bordo Rimel ve Mercan Ruj

Her zaman kullandığınız siyah rimeli değişik bir renk tonuyla değiştirmeyi hiç düşündünüz mü? Kirpiklerinize katabileceğiniz bir renk bile makyajınıza saatler harcamışsınız gibi gösterebilir. Bordo bu etki için özellikle tercih edilen bir renktir ve mercan rengi rujla birleştiğinde güzel bir uyum yakalarlar. Üstelik ruj ve rimel yalnızca beş dakikanızı alacaktır.

makyaj

Bronz ve Bakır

Telaşsız ve doğal bir parlaklığa ulaşmanın en kolay yolu bronzer’dan geçer. Toz bronzer’ı elmacık kemiklerinizin üstüne, çenenizin altına, alnınızın üstlerine ve burnunuzdan aşağı doğru büyük br fırça ile sürün. Yüzün bu noktalarına sürüldüğünde hem doğal bir bronzlaşma parlaklığına sahip olacaksınız hem de yüzünüzün hatları en güzel halleriye öne çıkarılmış olacaktır. Sadece dikkatli olun ve fırçanın ucundaki pudrayı fazla kaçırmayın.

Yüzdeki bu tonlara uyumlu olması ve gözleri de geri planda bırakmamak için bakır tonlarında bir farı göz fırçasıyla alt kirpiklerinize sürün.

makyaj

Kaşlar ve Fuşya Renk

Kaşlara şekil vermek yansıtıldığı kadar zor bir şey olmak zorunda değil. Bir kaş jeli hep elinizin altında bulunsun. Bu jelle kaşınızın doğal çizgilerini takip ederek tüyleri yerine sabitleyin, şekil verin. Fuşya tonlarında rujla da bir renk patlaması yapabilirsiniz.

makyaj

Doğal ve Pembe Parlaklık

Cildinizi ilgi odağı yapmayı deneyebilirsiniz. Krem allıklar doğal pembe tonları ve kolay sürülüşleri ile cilde sağlıklı bir parlaklık sağlar. Elmacık kemiklerinizin üstüne parmak uçlarınızla sürüp iyice dağıtarak yedirin. Dudağınıza da bu taze ve sağlıklı görüntüyü tamamlaması için yine pembe tonlarında olan bir parlatıcı sürün. Rimelle birleştiğinde bu üçlünün yaratacağı doğal etkiyi siz de seveceksiniz!

Öncesinde suratınıza güneş kremi ya da nemlendirici bir baz sürmek cildinizin doğal görünümünü arttıracak bir ipucudur.

makyaj

Sade Rimel ve Kırmızı Ruj

Yalnızca rimel ve kırmızı ruj sürmek Fransız kadınlarının sürekli gündemde tuttuğu bir makyaj stilidir. Dudaklara dikkati çeken kırmızı rengi dengelemesi için gözlere de siyah rimel sürülür. Hem üst hem alt kirpiklere. Hem şık hem de oldukça eforsuz bir görüntü sağlanmış olur.

makyaj


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe