Lastik Ayakkabınızın Kötü Kokularını Nasıl Giderebilirsiniz?


lastik ayakkabınızın

Sürekli giydiğiniz lastik ayakkabınızın temizlik zamanı gelmiş olabilir. Bu sebeple lastik ayakkabılarınızın kokusunu giderebilmeniz için yapacağınız temizlik yöntemini belirledik.

Spora giderken, dışarıda çok koşturmanız gerektiğinde ve neredeyse her gün giymeyi tercih ettiğiniz bir lastik ayakkabınız varsa kokmaya başlayacaktır. Kısıtlanmış bir alanda ter ve sıcak bakterilerin üremesi için uygun bir ortam yaratır. Ayakkabınızı yenilemek ve temizlemek için uzman kişilerin de onayladığı ve aşağıda açıkladığımız metodu kullanın. Sonrasında da uzun süre bu tazeliği sürdürebilmesi için önleme ipuçlarına göz atın. Bu tavsiyeyle utandırıcı kokulardan korunabilir ve lastik ayakkabınızı rahatça giyebilirsiniz.

MALZEMELER

lastik ayakkabınızın

  • Deterjan
  • Beyaz Sirke

ADIMLAR

  1. Eğer lastik ayakkabılarınız makinede yıkanabilir özelliğine sahipse, sıcak suda az miktar deterjan ve bir bardak beyaz sirke ile yıkayın. Yumuşatıcı eklemeyin, bu lastik ayakkabının nem enme ve elastiklik özelliklerine zarar verebilir.
  2. Yıkamadan sonra ayakkabıları güneş gören bir yere kuruması için yerleştirin. Asla lastik ayakkabıları kurutma makinesine koymayın, bir arada tutan yapışkanlıkları zarar görebilir.

ÖNLEMEK İÇİN

  • Sentetik kumaşlardan hazırlanan atletik çoraplar lastik ayakkabı kokusunu fazlasıyla önler.
  • Günden güne aynı ayakkabıyı giymeyin. Her ne kadar yalnızca bir gözdeniz olsa da. Bir kaç seçenek arasında değişiklikler gösterin ve diğer ayakkabının hava almasına imkan verin
  • Eğer mevsimden dolayı lastik ayakkabıları kaldıracaksanız önce temizleyin. Sonrasında da içindeki nemi emmesi için gazete kağıtları yerleştirin. Tatlı kokan bir sonuç için, önce gazeteye birkaç damla vanilya kokusu damlatabilirsiniz. Saklamadan önce yapılabilecek bir diğer seçenek koku gidermeye yarayan karbonat kullanmak olabilir. Giymeden önce kalmış olabilecek toz kalıntılarını vakumlayın.
  • Daha taze bir koku almak için, ayakkabılarınızı karbonatla doldurmadan önce birkaç damla doğal ve güzel kokulu yağ damlasını toz ile karıştırabilirsiniz. Ertesi gün tozun kalanını çöpe boşaltmayı unutmayın; kokan ayaklardan daha kötü olan tek şey, tozlu ayakkabıyla dışarı çıkmak olsa gerek!

lastik ayakkabınızın

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe