Yaz Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?


yaz sonrası cilt bakımı

Tatiller bittiyse artık cildimize bakma zamanı gelmiş demektir. Peki ne yapmamız lazım? İşte size yaz sonrası cilt bakımı için öneriler.

Yaz aylarında, güneş, deniz, havuz derken cildimiz iyice hırpalandı. Onu kışa hazırlamak için yapmamız gereken birkaç şey var. Artık yeniden eski alışkanlıklarımıza geri dönme, nemli, aydınlık cildimize kavuşma zamanı.

Peki nasıl yapacağız, nereden başlayacağız.

YAZ SONRASI CİLT BAKIMI

yaz sonrası cilt bakımı

1. Nemlendirme:

Her güzel cildin ilk temel adımı nemlendirme. Güneş ve denizden iyice kuruyan cildinizi nemlendirme vakti geldi de geçiyor. Bunu yapmak için, nem maskeleri, kremler, serumlar ve doğal tedaviler kullanabilirsiniz. Günde en az iki kez yoğun nemlendirme bakımı ile cildinizin hemen kendine geldiğini fark edeceksiniz.

2. Peeling:

Yaz sonrası soyulmadan olmaz 🙂 Nasıl vücudumuzu keseleyip ölü derilerden arındırıyorsak cildimizin de buna ihtiyacı var. Bunun için peeling ürünleri kullanabilirsiniz. Haftada 1 kez peeling yapmak yaz sonrası cildinize iyi gelecektir.

3. Temizlik:

Sürekli güneşe maruz kalan cildiniz matlaştı. Tekrar parlaması için mineralli su kullanıp derinlemesine temizlemeniz gerekiyor. Bunun için ev yapımı gül suyu da kullanabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe