WhatsApp, aylardır beklenen güncellemeleri yaptı ve Beta versiyonunu yayınladı. Bu güncellemeler arasında kullanıcıları büyük hatalardan kurtaracak olanlar da var. 

WhatsApp kullanıcılarının en büyük derdi olan, “Mesajı geri alma“, “Mesajı düzeltme“ yeni güncelleme ile geliyor. Hatta “Canlı konum araması” da uygulamaya eklenen yenilikler arasasında.

EYVAH! MESAJ PATRONA GİTTİ

WhatsApp’ta iş arkadaşınıza göndereceğiniz mesajı yanlışlıkla patronunuza gönderdiğinizi düşünün. Üstelik de onun dedikodusunu yaparken… Ya da üniversite grubuna attığın biraz müstehcen fotoğrafı iş grubuna attığını… Düşünmesi bile korkunç ama bu gibi şeyler hepimizin başına geldi.

Ancak WhatsApp şu sıralar Beta olarak yayınladığı güncelleme ile bunlara son verecek gibi görünüyor. Yeni gelecek özellikle birlikte mesajı geri alma geliyor ama belirtelim her mesajınızı geri almanıza olanak sağlamıyor. Sadece okunmamış mesajların geri alınmasını sağlıyor.

WhatsApp’ta diğer bir yenilik ise mesajı düzeltme olacak. Tabii bu özellik de sadece okunmamış mesajlar için geçerli olacak.

Yeni gelen özellikler arasında sonuncusu ise oldukça farklı. WhatsApp grubu içerisindeki kullanıcıların canlı lokasyon takibi mümkün hale geliyor. İş için bu uygulamayı kullananlar için oldukça verimli olacağı benzeyen özelliğin başka hangi alanlarda kullanılacağını ise birlikte göreceğiz.

Güncellemelerin tüm kullanıcılarda uygulanması ise birkaç ay içinde gerçekleşecek.