Artık WhatsApp’ı Herkes Kullanamayacak!


WhatsApp'ı Herkes Kullanamayacak

Artık WhatsApp’ı Herkes Kullanamayacak! Çünkü yaş sınırı geldi. Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne göre bundan sonra herkes yaşını doğrulatmak zorunda.

16 YAŞ SINIRI GELDİ

Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği WhatsApp kullanmak için yaş sınırı getirdi. Daha önce 13 yaşını doldurmuş herkesin kullanabildiği ücretsiz mesajlaşma servisi WhatsApp’ı kullanmak için artık 16 yaşında olmak gerekiyor. Bunun için de tüm WhatsApp kullanıcıları yaşını doğrulatmak zorunda. Yaşını doğrulatmayan kullanıcılar servisten atılacak.

WhatsApp'ı Herkes Kullanamayacak25 Mayıs’ta yürürlüğe giren bu uygulama, aynı zamanda özel güvenlik önlemlerinin alınmasını da gerekli kılıyor. Bu yüzden şirket, yeni bir güncelleme ile kullanıcılarının gizliliğini nasıl koruduklarına ilişkin yeni yüksek şeffaflık standartı oluşturdu.

KONUŞMALARIN KOPYALARI İNDİRİLEBİLİYOR

Ayrıca, Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nin diğer bir şartı olarak son WhatsApp güncellemesi ile kullanıcılar artık serviste bulunan verilerinin bir kopyasını indirebiliyor.

WhatsApp bununla ilgili açıklamasında ise, hedeflerinin sadece kullanıcıları hakkında sahip oldukları sınırlı bilgileri nasıl kullandıklarını ve koruduklarını açıklamak istediklerini vurguluyor.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe