Süet Botlarınızı Temizleme ve Bakma Rehberi


süet botları

Sonbahar klasiğini süet botları korumak zor olabilir. İşte satın alırken, bakarken ve tamir ederken dikkat etmeniz gerekenler.

Mevsimlerin değişmesi ayakkabılarının da değişikliğini beraberin de getirir ve sonbaharın başlamasıyla en iyi süet ayakkabılarınızı çıkarma vakti geldi. Bu sonbahar klasiğini sürdürmek sandığınızdan zor olabilir, bu yüzden bu sonbaharı aykkabınız için en soluklusu yapalım. Ayakkabılarınızın nasıl temizleneceği hakkında daha fazla bilgi için ayakkabı uzmanlarına başvurduk. Süet botlarının nasıl satın alınacağından su hasarlarına kadar rehber hazırladık!

SEÇİMİ NASIL YAPILIR

Süetinizi Seçin: İnek süet genellikle daha rahat ve daha ağır olmakla birlikte, keçi veya koyun süetleri genellikle daha hafif ve şıktır.

Topuğunuzu Kontrolden Geçirin: Süet kaplanmış topuktansa deri kaplı topuk (ya da süetle kaplanmamış herhangi bir topuk) daha çok dayanacaktır. Süetin yırtılması kolay olabilir ve topuk bu duruma rahat bir ortam hazırlayacaktır.

Tonunu Seçin: Süet ayakkabıda taupe ve zeytin bu sezon trendler arasında. Eğer kararsızsanız ve moda kovalama gibi bir derdiniz yoksa siyah ve koyu kahverengi zamansızdır ve lekelenmeye daha az eğilimlidir.

süet botları

BAKIMI NASIL YAPILIR

Ön işlemden geçirin: Giymeden önce üstüne, çoğu yerde satılan Süet Koruyucu gibi suya dayanıklı bir sprey uygulayın. Eğer botlar bu işlemden önce ıslanırsa, su lekeleri çözülmesi daha zor hale gelebilir.

Fırçalayın: Kir ve kusurları gidermek için süet fırçası kullanarak haftada bir kez botları süpürün.

Uygun şekilde saklayın: Sezon dışı dönemlerde, toz birikmesini ve solmasını önlemek için botlarınızı serin ve karanlık bir alanda toz torbalarında tutun.

süet botları

TAMİRİ NASIL YAPILIR

Su hasarını silin: Bir süet fırçasını, kuruduğunda etkilenen bölgeye dairesel hareketlerle hafifçe sürün. Bu renk bozulmasının düzeltilmesine yardımcı olacaktır. Özel süet fırçasının yumuşaklığı, favori ayakkabılarınızı düzeltmek için en iyi araçtır. Süet fırçalıyorsanız, tek yönde çalışın.

Sıyrıklar için bıçak kullanın: Sıyrık izleri fırçayla geçmediyse başka bir yol daha var. Kör bıçakla dokuma yönüne doğru hassasça ve başka zarar vermemeye dikkat ederek sıyrıklardan kurtulmaya çalışın. Daha güçlü bir etkiye ihtiyacı olmuş olabilir.

süet botları


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe