Prenses Diana Ve Gelinleri


Prenses Diana

Prenses Diana Ve Gelinleri

Prenses Diana İngiliz Veliaht Prensi Charles’ın eşi olan, herkesin tanıdığı güzel ve alımlı bir kadındı. 1997 yılında henüz 36 yaşında bir trafik kazasındaölen ve tüm dünyayı yasa boğan herkes tarafından oldukça sevilen Diana güzel olduğu kadar da iyi kalpli bir insandı. Bunu yaptığı her hareketinde rahatça görebilmek de mümkündü. Zevkli, güzel yürekli ve zarif bir insan kolay unutulmaz ve bu Diana için de öyle oldu. 

Kıyafetleri konusunda da oldukça zevkli ve stil sahibi olan prenses çoktan ölmüş olsa da geride kalanlar halen onu takip ediyor. Özellikle prensesin iki oğlunun şimdiki eşleri olan Kate Middleton ve Meghan Markle giydikleri ile prensesin izinde olduklarını oldukça belli etmekteler.

Kraliyet ailesinin ağır şartları, kıyafet zorunlulukları ve şahsi zevkleri arasında bir orantı kurmaya çalışan Prenses Diana gibi gelinleri de bu konuda oldukça dikkat etmeye çalışarak kayınvalidelerinin yolundan gidiyorlar. Çeşitli etkinliklerde ve toplantılarda tercih ettikleri kıyafetleri incelendiğinde Diana’nın zevki ve tercihleri ile pek çok ortak noktaları olan kıyafetler seçmeleri de bunun en güzel kanıtları. 

Yeniden Yorumlanan Kıyafetler

Katıldıkları organizasyonlarda birebir aynı olmasa da Diana ile aynı renk tonları, benzer kesimler ve aynı sayılabilecek parçaları kullanmaları gelinlerin kayınvalidelerine olan saygılarının ve onun zevkine olan beğenilerinin bir göstergesidir.

Diana’dan örnek alarak giydikleri kıyafetleri günümüzün moda anlayışına göre yeniden yorumlayarak taşıyan gelinlerin kıyafetlerine şöyle bir göz atacak olursak ortak bir zevkten etkilendiklerini söylemek mümkün.

  • Diana’nın kırmızı ve menekşe tonlarında ikonik kıyafeti Meghan tarafından uzun menekşe elbise ve kırmızı pardösü olarak yeniden karşımıza çıktı.
  • Şıklık ve konfor temsilcisi lacivert üzerine beyaz puantiyeli elbise Kate tarafından bir sergide yeniden yorumlanmış haliyle tercih edildi.
  • Diana’nın tercihi olan şık şapka Meghan tarafından 2019 yılında tekrar seçildi ve şıklığını bütünleyen bir unsur oldu.
  • Aynı hastanede doğum yapan kayınvalide ve onun anısına saygı gösteren gelini Kate çıkarken tercih ettikleri kırmızı beyaz kıyafetleri ile ortak bir zevki sergiliyor. 
  • Prenses Diana’nın tercihi yeşil renkli kıyafet ve şapka Meghan tarafından yıllar sonra yeniden yorumlandı ve tercih edildi.
  • Kate ve Diana pembe paltoların şıklığını ve heyecanını benzer tercihlerinde arada yıllar olsa da sergilemekteler. 

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.