Mehmet Ali Erbil Yaşadıklarını Anlattı: Fişimi Çekin Dedim!


mehmet ali erbil yaşadıklarını anlattı

8 ay önce evinin banyosunda düşüp hastaneye kaldırılan ve aylarca uyutulan Mehmet Ali Erbil nihayet iyileşme sürecine girdi. Mehmet Ali Erbil yaşadıklarını anlattı: Fişimi çekin dedim!

8 aydır hastanede tedavi altında olan Mehmet Ali Erbil Günaydın’dan Tuba Kalçık’a konuştu.

Erbil yaşadıklarını şöyle anlattı: “Dört ay kendimde değildim, uyuttular beni. Ne acıdan, ne de komplikasyonlardan haberim yoktu. Dört ayın sonunda uyandığımda kendimi Türk filminin içinde gibi hissettim. Hiçbir yerimi oynatamıyordum. Ne elimi, ne ayağımı, ne ağzımı… Bir tek dilimi hareket ettirebiliyordum. Konuşamıyordum. Alfabeyle konuşmaya çalışıyordum. Bir kelimeyi 15 dakikada söylüyordum.

Erbil o günlerde İbrahim Tatlıses’i hatırladığını söyledi. Onun da sesiyle para kazandığını ama saldırıdan sonra şarkı söyleyemediğini, bu yüzden de kendisiyle kader birliği yaptığını hissettiğini belirtti.

“FİŞİMİ ÇEKİN”

O zor günlerden sabır ve tevekkülle çıktığını söyleyen Mehmet Ali Erbil “Şimdi Allah’a şükürler olsun ayağa kalkmaya başladım. Dualarla bugünlere geldiğime inanıyorum. Allah’tan sinir hastalığı değildi benimki. Uzun süre yatmaktan dolayı kıpırdatamıyordum hiçbir yerimi. Uyandığımda dilim dışında hiçbir yerimi kıpırdatamıyordum. O günlerde Allah’a dedim ki, ‘Bir tek bana sol elimi bahşet, hiç olmazsa hayatım biraz kolaylaşsın.’ Gerçekten de bir süre sonra sol elimi oynatmaya başladım. Bana doktorlar ‘Düzeleceksin’ diyorlardı ama hiç inanmıyordum ayağa kalkabileceğime. Gerçekten duanın gücüne çok inanıyorum. Beni ayağa kaldıran edilen dualardır. Damadım da çok inançlı biri. Beş vakit namaz kılar. O benim başımda hep dua etti. Ailem, sevenlerim beni hiç yalnız bırakmadı. Kız kardeşim doktor. O da hep yanımdaydı bu süreçte.”

“MEHMET ALİ BEY” ÇAĞRISINI DUYUNCA UYANDI

Mehmet Ali Erbil uyutulma sürecinden kendi ismini duyarak çıkmış. “Bana hep izleyicilerim ‘Mehmet Ali Bey’ diye bağırıyordu ya programlarımda; o ses kurtardı biliyor musunuz hayatımı. Doktor da başımda ‘Mehmet Ali Bey, Mehmet Ali Bey sakın ha kapatma gözlerini’ diye bağırıyordu. ‘Mehmet Ali Bey’ diye bağıran o ses beni hayata döndürdü.” diye anlatıyor o anları.

Bir ara umutsuzluğa kapılan Erbil “hep böyle mi kalacağım” endişesi de yaşamış. O dönemde kız kardeşine “Eğer böyle yaşayacaksam benim fişimi çek’ dediğini söylüyor.

BİRİKİMLERİNİ HARCADI

Özel sağlık sigortası olmadığını belirten Erbil tüm hastane masraflarını kendisinin karşıladığını belittikten sonra “İyi ki kazandığım paraları yememişim. Birikim yapmışım” diyor.

En çok Yeniköy’de sahilde oturmayı özlediğini belirtiyor.

Mehmet Ali Erbil Yaşadıklarını Anlattı


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe