Lazer Epilasyona Karar Vermeden Önce Bu Yazıyı Okuyun


lazer

Nerede yapılması gerektiğinden, tedavinin doğasına kadar olan uzun süreli lazer epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz her şeyin cevabı burada!

Vücudunuzdaki istenmeyen kılları asla tıraş etmek, cımbızlamak zorunda kalmamak veya acı verici iç içe geçmiş tüylerle başa çıkmamak tüm kadınlara rüya gibi geliyor. Bu rüya, lazer epilasyonunun popüler hale gelmesini sağladı, istenmeyen vücut kılları olan birçok insanın peşine düştüğü bir çözüm oldu. 

LAZER EPİLASYON NASIL İŞLER?

Lazer epilasyon işlemi, saç foliküllerinizdeki koyu pigmenti hedefleyerek gelecekteki saçların potansiyel büyümesini engeller. Neredeyse her şehirde bu epilasyon servisini sunan bir dükkan bulabilirsiniz. Ama bu kararı hızlıca vermeden ve vücudunuzdaki kılları lazerle ayırmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var ve bunları sizin için listeledik.

lazer

 

NEREYE GÜVENMELİ?

Bu soruyu kesin olarak cevaplamak zordur çünkü seçilen yere, o yerin kullandığı aletlere ve çalışanlarının eğitimine göre değişkenlikler gösterir.

Lazer epilasyon sunan güzellik salonu ya da spaları bulmak kolay olsa da, tedaviyi doğru yapabilecek yeterli bir çalışanı bulmak zor olabilir. Lisansı ve eğitim olması çok önemlidir. Kimi yerlerde çalışanlar gerekli çoğu şeye sahip değildir ve yine de bu işletmede bulunurlar. Güzellik dünyası malesef bu konuda yetersiz kalabiliyor.

lazerSertifikası olduğunu iddia edenlerin yalnıca kozmetik alanda geçmişi olabilir. Kozmetik lisansa sahip olmak yalnızca tüy kimyası ve bu tüylerin nasıl büyüdüğüyle alakalı bilgiye sahip olmayı getirir. Pratiğe dökülebilecek ve tecrübe edilirken güvenlik sağlayacak bilgiler değillerdir.

İçinizin rahat etmesi için bu detayları seçtiğiniz güzellik salonuna sormaktan çekinmeyin.

RİSKLİ MİDİR?

Lazer çok popüler bir epilasyon seçeneği olduğundan, çok riskli yolları veya sonuçları olmadığını düşünebilirsiniz, ancak bu tam olarak doğru değildir. Yanlış yapılırsa, bir tüy kaybından fazlasını feda ediyorsunuz. Prosedür şekil değiştiren yanıklara, kabarmalara ve kalıcı izlere neden olabilir. Bu tabi ki profesyonel ve güvenilir olan bir yerden beklenmeyecektir.

Nadir görülen diğer yan etkiler arasında, özellikle koyu ciltlerde, tedavi edilen saçı grileştirme ya da tedavi edilen bölgelerde çevresinde aşırı tüylenme olduğu bilinir.

YAPILMAMASI İÇİN SEBEPLER VAR MIDIR?

lazer

Her ne kadar lazer epilasyon, bazıları için harikalar yaratabilse ve işe yarasa da, kalıcı epilasyonla sonuçlanmayabilir. Kalıcı sonuç için çok sayıda tedavinin gerekli olduğunu bilmelisiniz. Gelecekte de düzenli bakım tedavileri yapmanız gerekecektir. Açık tenli ve koyu renkli saçlı insanlar için en etkilidir. Bu nedenle, lazerin altına girmeden önce, doktorunuzla veya uygulayıcınızla riskler, ekipman ve sizin için doğru epilasyon tedavisi olup olmadığına ilişkin açık bir konuşma yaptığınızdan emin olun.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.