Küçük Antre İçin Pratik Dekorasyon Fikirleri


küçük antre dekorasyon

Evinizdeki küçük antre için pratik dekorasyon fikirleri hazırladık. Eğer fonksiyonel ve estetik duran giriş için mutlaka büyük bir alana ihtiyacınız olmalı sanıyorsanız, bunu unutun. Sahip olduğunuz alanın her noktasını verimli ve şık hale getirebilirsiniz. Küçük antrenizi ferahlatmaya hazır mısınız?

ÇOK İŞLEVLİ EŞYA

Küçük antreye ekleyebileceğiniz ilk şey çok işlevli bir eşya olmalı. Örneğin aşağıdaki fotoğrafta örneklediğimiz gibi, oturup ayakkabılarınızı giyebileceğiniz yastıklı bir bankın altında çekmece de olursa, ayakkabıları ve kışlıkları orada saklayıp küçük yeri dağınıklıkla daha da minik hale getirmemiş olursunuz. Yalnızca bir fonksiyondan fazlasını gerçekleştirebilen bir mobilya antrenin tüm genişliğini değiştirecektir.

Şapkalar ve eldivenler, yeni yerinize alışın!

küçük antre dekorasyon

AYNALAR

Işık yansıtan bir ayna her küçük odayı büyütür. Küçük antrede ise ekstra önem taşımaktadır. Üstelik kapıdan çıkmadan önce kendinize, kıyafetinize ve saçınıza son düzeltmeleri yapmanızı sağlar. Dilerseniz alacağınız oturağın üstüne dilerseniz karşı duvara asabilirsiniz.

küçük antre dekorasyon

DUVARA ASKILAR

Küçük antrelerin en büyük problemlerinden biri bir sürü küçük eşyaların kapı girişinde birikip dağınıklığa sebep olmasıdır. Kapıdan hızlıca girip çıkarken gözlüğünüzü veya anahtarınızı alıp, bırakabileceğiniz tatlı bir askılık takmayı hiç düşündünüz mü? Anahtar kaybına son vereceğiniz gibi sehpanın da gereksiz yer işgalinden kurtulursunuz.

küçük antre dekorasyon

HALI ZENGİNLİĞİ

Halı yayıldığı her ortamı zengin gösterir. Açık renklerini tercih ederek genişlik sağlayabilirsiniz. Uzun ve yorucu bir günden sonra eve döndüğünüzde ya da misafir ağırladığınızda o samimi, rahatlatıcı ev hissiyatını giriş anından itibaren hissettirebilmek için halı mükemmel bir seçimdir.

ütülemeden ütülü gibi

HAVALI LAMBA

Işıklandırma odaların uzunluğu ve büyüklüğü için çok önemlidir. Dresuar almayı tercih ettiyseniz iki kenarına yerleştireceğiniz lambalar sıcak bir görünüm yaratır. Avize tercih ettiyseniz oturakla aynı renk veya stilde olmasına dikkat edin. Böylece uyum sağlanmış olacak hem de yukarıdan gelen ışıklandırmayla ferahlık elde edilir.

küçük antre dekorasyon

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.