Kararmış bir koltuk altına sahip olduğunuz için kolsuz üstler giyememek ve sıcak havalarda sürekli diken üstünde olmak çok kötü bir histir. Ne yaparsanız yapın eski teninize kavuşamayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri duyunca rahatlayacaksınız.

Koltuk altının bu duruma gelmesinin bir çok sebebi var. Çok sık terleme, yanlış epilasyon sürecinden geçmek,  sürekli jiletle alma ve kalitesiz ağda bu sebepler arasındadır. Yaşattığı özgüven eksikliğinden kurtulup özgürlüğe kavuşmanın artık zamanı geldi!

Aşağıda sıralayacağımız tavsiyeleri uygulamadan önce jiletle koltuk altı almaya mutlaka son verin. Aynı zamanda deodorantınızı değiştirin ve düzenli bir hijyen rutini belirleyin. Böylece tüm uğraşlarınız boşa gitmemiş olur.

Karbonat

Karbonatın cilt için olan faydaları bu sefer karşımıza koltukaltı bölgesine olan yararıyla çıkıyor. Konu güzellik ve bakım olduğunda hep karşımıza çıkan karbonat koltukaltı kararmasına oldukça iyi gelmektedir. İki tatlı kaşığı karbonat ve suyu karıştırın. Koltuk altındaki bölgeye üç günde bir uygulamak koltukaltında meydana gelen kararmayı geçirmeye yardımcı olacaktır.

Şeker

Koltukaltı kararması için bir diğer yöntemde şeker yöntemidir. Bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı şekeri karıştırarak koltukaltı bölgenize ovarak sürün. Bunu duştan sonra, gözenekler açılmışken yapmak daha etkili sonuç almanızı sağlayacaktır.

Limon

Limon doğal ürünler arasında beyazlatmasıyla en başarılı olandır. Limonu dilim halinde kesin ve koltuk altına sürün. 15 dakika boyunca bir dilimi üzerinde bırakın ve daha sonra yıkayın. Hem koltuk altını beyazlatacak hem de koku giderici olarak görevini yerine getirecektir. Ancak cildi kurutma dezavantajı olduğu için bol bol nemlendirici kullanın.

Patates

Yarım saat boyunca dilimlediğiniz patatesi koltuk altınızda bırakın. Yumuşatıcı etkisiyle verilmiş zararı düzeltecek ve beyazlatma etkisiyle cildi eski tonuna döndürecektir.

Portakal Kabuğu

Portakal kabuğunu güneş altında kurumaya bırakın. Daha sonra ufalayın ve zerdeçal tozuyla karıştırarak kullanın.

Salatalık

Salatalık hem göz altlarınızdaki hem de koltuk altlarınızdaki şişmeler ve kararmalar için birebirdir. Kararmış bölgeye sürtmeniz yeterli olacaktır.