Görkemli moda alemi pek çok nedenden dolayı takdir edilse de, kadınların sinirini bozan ve modadan tümüyle pes ettirecek bir çok saçma şeyle bizi karşılaştırıyor. Dürüst olmak gerekirse, kadın modası düpedüz sinir bozucu olabilir; Kendine özgü perakende fiyatlarından makul olmayan beden sistemlerine kadar pek çok kıyafet sıkıntısı çekilmektedir. 

İşte bunlardan bir kaçı;

SAHTE CEPLİ PANTOLONLAR

Hayallerinizin dar kesim kot pantolonun bulduğunuzu sanıyorsunuz ve deniyorsunuz. Halbuki tasarımcıların ön cebinize bazı şeyleri sıkıştırmaya çalışacağınızı düşünmediğini hemen fark edeceksiniz. Bunu yapma teorileri çok çeşitli. En meşhuru ise kadınları daha çok çanta almaya itmeyi sağlamak. Çünkü çoğu erkek markalarında bu bir sıkıntı gibi görünmüyor. Sizce bu teori doğru olabilir mi?


STANDART BEDENİN ASLA STANDART OLMAMASI

Herkesin farklı vücut tipleri vardır. Bunun farkında olan tasarımcılar ve bir çok marka kıyafetlerinin bazılarını standart beden olarak piyasaya sürüyorlar. Halbuki 38 bedenle 42 beden katiyen o dar hırkaya aynı şekilde giremiyor. Ya da 42 bedenin eteği 36 bedenin üstünden düşüyor. Sanıyoruz ki standart bedenden vazgeçmek gerekecek.


STRAPLEZ KIYAFETİ ÇEKİŞTİRMEK ZORUNDA KALMAK

Straplez kıyafetelr hoş bir konsepttir ancak pratikliğini sorgulayabiliriz. Düzgün yapılmamışsa veya doğru sütyeni bulamadıysanız tüm gece kayma riskine sahipsiniz ve yürümek bile zor bir görev haline gelmiştir. Sürekli çekiştirmekte en ideal hareket değildir.

KORSEYLE UĞRAŞMAK ZORUNDA KALMAK

Bazen iki seçimle baş başa kalırsınız. Ya çok severek aldığınız ama içine girmek için yeterince zayıflayamadığınız elbiseyi atacaksınız ya da korseye başvurucaksınız. Büyülü bir şekilde vücudunuzdan istediklerinizi yaptırırken bu elastik korseyle yürümek her zaman en eğlenceli şey değil…

GÖMLEKLERİN DÜĞMELERİYLE ASLA ANLAŞAMAMAK

Özellikle göğüs bedeni yüksek olanların gömlekleriyle verdikleri savaş asla bitmiyor. Düğmeler her çözüme rağmen aşağıda olduğu gibi açılıyor ve ulaşmak istediğiniz görüntünün tamamen zıttına gidiyor. Rahatlığa ulaşmanın çok zor olduğu bir başka kıyafet!