Duruşunuzu Düzeltip Sırt Ağrılarınızı Azaltmak İçin Ne Yapmalı?


duruş

Duruş ve sırtın pozisyonu hep ikinci plana attığımız ama aslında en önemli konulardan biridir. Tam anlamıyla sizi ya mahvedecek ya da harika etkiler yaratacak. İyi haber, duruşunuzu düzeltmek ve zamanla sağlığınızı iyileştirmek için duruşunuzu kısa ve uzun vadeli seçeneklerle iyileştirecek hızlı düzeltmeler var. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

TELEFON KULLANIRKEN BOYNUNUZA DİKKAT

Akıllı telefonun en olumsuz özelliklerinden sebep olduğu duruştur. Küçük bir ekrana gözlerinizi diktiğinizde ve mesaj yazarken boynunuz dışarı çıkıp aşağı doğru bakan zararlı bir pozisyon alır. Tıpkı aşağıda gösterildiği gibi.

Bu, ileriye doğru duruş olarak adlandırılıyor ve boynunuz ve sinir sisteminiz için kesinlikle korkunç. Bu duruş boyun ağrısı, disk dejenerasyonu, sinir sıkışması ve hastalığa neden olabilecek omuriliği uzamasına sebep olur. Boynunuzu incitmenin yanı sıra, bu pozisyon serotonin (iyi hissetmeyi sağlayan hormon) seviyenizi düşürebilir. Neyse ki, düzeltme kolaydır – telefonunuzu göz seviyesine getirin. Daha da iyisi, kenara atın ve önünüzdeki dünyanın tadını çıkarın. 

duruş

DİK OTURMA KURALI

Çalışmak, yemek yemek ya da film izlemek için sandalyeye oturduğunuzda nasıl oturuyorsunuz? Eğri pozisyonu mu alıyorsunuz? Duruş pozisyonunu iyileştirmek ve omurganızı mutlu ve sağlıklı tutmak için doğru oturmalısınız. Bu kuralı hep biliyoruz ama çoğunlukla uygulamıyoruz.

Oturuyorsanız ve aşağı bakmanız gerekiyorsa eğilmek yerine belden 15 – 20 derece öne doğru yatın ve göğsünüzden aşağıya bakmak yerine bir bakıma göğsünüzle beraber eğilin. Dik oturmayı rutin haline getirmek ağrılarınızı azaltmadıysa bir profesyonele başvurun.

duruş

HAREKETE GEÇİN

Nasıl daha iyi duruş alabileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Duruşunuzu daha iyi hale getirmek için düzenli olarak günlerinize dahil edebileceğiniz çeşitli denge egzersizleri vardır. Özellikle yoga ve pilates, günlük duruşunuzu geliştirmek için gerekli olan bel kaslarınızı hedef alıyor. Egzersizi, maça geçitlerini, tahtaları ve kobra pozlarını deneyin (bir öğrertmenle başladığınızda her terim tanıdık hale gelecek). Fikir, omurgayı doğru uzatmak ve uzatmak için gövde hareketliliğinin yanı sıra hareketleri kontrol edebilmeyi öğrenmek, dengeyi bulmak. 

duruş
KENDİNİZİ TERS ÇEVİRİN

Doğru yapıldığında, bir yoga hareketi göbeğinizi güçlendirebilir ve sırtınız ile omurganızdaki baskıyı hafifletebilir, böylece kaslarınız iyi bir duruş sağlamaya çalışırken acı çekmez. Ayrıca bu hareket ve hareketi yaparken harcadığınız enerji; omuz ve boyun direncini arttırma, sindirim sisteminizi hareket ettirme ve stresi azaltmaya yardımcı olabilir. Doğru hizalama esas kuraldır; eğer kendi başınıza kalkamıyorsanız, destek için bir duvara dik durun. Kendinizi yaralamamaya dikkat edin!

duruş

DOĞRU AYAKKABILARI GİYİN

Kadınlar üzerlerinde topuklu topuklu ayakkabılar giydiğinde, kalçalarını öne doğru ittirmiş olurlar ve potansiyel olarak disklerin ve sinirlerinin alt kısımlarını sıkar . Her zaman topuklu ayakkabı giyen kadınlar bu sebepten dolayı çok fazla bel ağrısına sahip olma eğilimindedir. Topuklu ayakkabılarınızı özel günler için saklayın ve kas gerginliğinden kurtulmak için aşınma sonrası bir sırt masajı düşünün. Günlük kullanım için, duruşunuzu iyileştirecek uygun kemer desteği sunan ayakkabıları düşünün. Vazgeçmek çok zorsa kısa topuklara yönelin.

duruşLike it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe