Evde Bıçak Nasıl Bilenir? (Video)


bıçak nasıl bilenir

Mutfakta elimizden düşürmediğimiz bıçaklar zamanla körelir, eski işlevini yitirir. 🔪En kalitelisinden en ucuzuna kadar tüm bıçakların karşılaşacağı son maalesef bu… Peki evde bıçak nasıl bilenir?

Körelen bıçakla çalışmak zor ve sıkıcı olduğu kadar tehlikeli de… Elinizi kesme ihtimaliniz de daha fazla. Bu nedenle mutfakta keskin bıçakla çalışmak her zaman daha avantajlı. Peki evimizde bir bileği yoksa bıçağımızı nasıl keskinleştirebiliriz?🍽️

☕KAHVE FİNCANI İLE

Herkesin evinde bir bileği bulunmaz ama bir kahve fincanı vardır değil mi? O zaman bıçaklarınız neden hala kör? Hemen şimdi bir kahve fincanı veya bir kupa al ve ters çevir. Çünkü bıçağını bilemek için bardağın altındaki sırsız kenarı kullanacaksın. Keskinleştirmek istediğin bıçağı al ve hızlı bir hareketle bardağın kenarına sürt. Bu hareketi bıçağın her iki tarafına da 10 ila 15 kez tekrarla. 🥛Sonra bıçağı yıka. Bıçağın şimdi keskin mi? Değilse aynı işlemi biraz daha tekrarla. Haa bu arada,
sağlam bir fincan veya kupa kullandığından emin ol. Zarif İngiliz kahve fincanları bu iş için uygun değil.

📰GAZETE İLE

Gazeteyi al (tek sayfa olmasın, kalın olması gerekiyor). Bıçağı sayfaya eğik şekilde yerleştir ve sanki bıçağı gazeteye sürterek temizliyormuş gibi iki tarafını da gazetenin üzerinde hareket ettir. 🗞️Bu işlemi birkaç dakika boyunca yaparsan, bıçağının keskinliğine sen de inanamayacaksın.

📌Bıçaklar birbirine sürterek bilenir mi?

👉Anneannelerimizin kullandığı bu yöntem bıçakları keskinleştirmek için işe yarar ancak bıçakların ömrünü kısaltır. Ayrıca uygulama esnasında kaza ihtimali çok fazladır. O yüzden bıçakları birbirine sürterek keskinleştirmeyi önermiyoruz.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by pemmbe.com (@pemmbecom) on


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe