Mutfak Bezini 2 Dakikada Mikroplarından Arındırın!


mutfak bezini

Evdeki en pis şeyin bulaşık süngeri ve mutfak bezi olduğunu artık biliyoruz. Peki onları mikroplardan nasıl arındıracağız? İşte mutfak bezini 2 dakikada mikroplardan arındırmanın yöntemi;

Yapılan araştırmalara göre evimizde mutfaklar tuvaletlerden bile daha kirli! Mutfaktaki en pis şey ise bulaşık süngeri ve mutfak bezi… Onları yıkasak bile mikroplardan arındıramıyoruz. Ancak temizlik alışkanlıkları konusunda araştırma yapan Florida Üniversitesi araştırmacılar mutfak bezini yıkamadan mikroplardan arındırmanın yöntemini ortaya koydu: Mikrodalga fırınlar… Mikrodalga fırınlar mutfak bezlerinde bulunan tüm bakterilerin yüzde 99’unu öldürüyor. Gerçekten hasta olmamıza neden olabilecek en inatçı virüsler bile mikrodalgaya dayanamıyor. Ancak burada kesinlikle dikkat etmeniz gereken tek nokta kuru bulaşık bezinizi mikrodalga fırına koymamanız! Çünkü kuru bezler yangın çıkarabilir. Doğru şekilde yaparsanız, bulaşık bezinizin tüm bakterilerden arınmış şekilde kullanıma hazır hale geldiğini göreceksiniz . Hatta kokladığınızda temizliğinden emin olacaksınız.

NASIL YAPILIR?

Bulaşık bezini ya da süngerini suya batırın. Ardından, mikrodalgaya koyun ve 1 veya 2 dakika boyunca çalıştırın. Bu arada mikrodalgayı yakından takip edin çünkü söylediğimiz gibi; kuru bir bez yangın tehlikesine neden olur.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir husus da metal içeren süngerleri mikrodalgaya koymamanız. Biliyorsunuz mikrodalgaya metaller hiçbir şekilde konulamıyor.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe