Doğal Cilt ve Saç Bakımı İçin Her Şey Mutfak Rafınızda


cilt

Doğal cilt ve saç bakım ürünleri için ihtiyacınız olan her şeyin mutfak rafınızda saklı olduğunun farkında mısınız?

Tutarlı bir cilt bakımı rutini, parlak ve sağlıklı bir cilt için zorunludur. Güne en iyi halimizle başlayıp bitirebilmek için çeşitli bakım ürünleri alırsınız ancak bu yüklü ürünlere ihtiyacınız yok. Doğal ve hala çok yararlı olan ürünlerin tarifini mutfağınızda bulabilirsiniz. Cildinizi arındırmak ve temizlemek mutfağınızdaki malzemelerle başarılabilir. Hazırlanacak, her zaman kullanışlı bir kaç temel bileşen var. Bu unsurlar sayesinde etkileyici ve rahatlamış bir cildiniz olur. Ancak, hangi ürünleri kullanacağınızı belirlemek için cildinizin durumunu gözlemlemeniz önemlidir.

CİLT İÇİN MALZEMELER

Kahverengi Şeker

Bir peeling malzemesi için, evdeki en ideal malzemelerden biri kahverengi şeker. Granüle edilmiş, ancak cilde fazla sert gelmeyen ve neredeyse her cilt tipine yakışacak kahverengi şekeri atlamayın! Kızarıklık ve tahrişe eğilimli son derece hassas bir cilde sahip olan insanlar, pudra beraberinde daha yumuşak hareketlerle uygulamalıdır.

cilt

Hindistan Cevizi Yağ

Arındırmaya yarayacak karışımınızı kahverengi şeker ve hindistancevizi yağı ile baz alarak yaratabilirsiniz. Sivilceye eğilimli değilseniz, lavanta yağı veya hint yağı ile karışımlar deneyebilirsiniz çünkü risk alabilirsiniz demektir. Ancak saf hindistancevizi yağı, tahriş olmuş, kuru ciltleri yatıştırmak için en iyi seçenektir. Karışımınızı daha lüks hale getirmek için öz bitki yağlarını kenara yazın.

Tamamen Doğal Bal

Doğal balın hemen hemen her güzellik rutini için iyi olduğunu söylerler çünkü aşırı derecede nemlendirici, yatıştırıcı ve antibakteriyel özellikleri olduğu açıklandı.. Bal ayrıca yağlı ciltler için şaşırtıcı bir şekilde etkilidir. Ancak, gözeneklerinizi tıkama konusunda endişeleniyorsanız, fazla yağı ve kiri emmek için bir bal ve yulaf maskesi hazırlamayı öneririz. Bu yulaf cildin arındırılması gereken yerleri nazikçe pul pul dökülecektir.

cilt

SAÇ İÇİN MALZEMELER

Kafanıza, suratınıza uyguladığınız cilt bakım rutinini uygulayamayacağınız için saç derisine özel karışım var. Bir miktar çay ağacı yağı, hint yağı, hindistancevizi yağı veya saf aloe vera jelini beraber ekleyerek nazikçe masaj yapmayı deneyin.

Aloe vera jeli inanılmaz derecede yatıştırıcı etkilere sahiptir. Saç derisini ve kökleri nemlendirmeye yardımcı olur.

cilt

PÜF NOKTALAR

Vücudunuzun içten dışa doğru sıkıntılarını yansıtacaktır ve bunu hatırlamanın önemi çok büyüktür. Ne yediğiniz ve ne kadar su tükettiğinizin cildinizle doğrudan ilgisi var. Düzenli su tüketmiyorsanız; ölü deri hücreler yenilenemez, melanin oluşamaz ve yararlar zor iyileştir. 

Vitamin eksiklikleri ve yetersiz beslenme yaşlanma oranlarını etkileyebilir. Ek olarak, insanlar beslenmeyi aşırı karmaşıklaştırma eğilimindedir. Ağır diyetler yapmak yerine, sağlıklı bir rutine sadık kalmak hayati önem taşıyor. Bu, su tüketmeyi, çoğunlukla meyve ve sebze yemeyi ve beslenme planınıza biraz protein eklemeyi içerir. 

Bakım ve istediğiniz güzellik yalnızca suratınıza süreceğiniz ürünlerle kazanılmaz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.