Neden Keratin Değil de, Saç Botoksu Yaptırılmalı?


saç botoksu

Saç botoksu, saçı onararak dolgunlaşmasını sağlayan, saçı sakinleştiren, nemlendiren, dalgalarını açan ve saça hacim kazandıran bir anti-aging sistemidir. Keratin de aynı saç botoksu gibi saçı düzleştirir ama keratin yaparken çok zehirli bir madde kullanılırken, botoksta kullanılan bu madde tamamen zehirsizdir.  

Saç hızlıca nasıl uzar? 1 haftada farkı görün

Her kadın bakımlı, parlak, canlı ve dolgun saçlara sahip olmak ister. Ancak boya, fön, perma, vb. gibi işlemler neticesinde saçlarımız cansız, kabarık, mat ve yıpranmış görünür. Tam bu noktada saç botoxu imdadımıza yetişiyor ve saçlarımızı yeniden parlak ve canlı görünüme kavuşturuyor. Ayrıca şekil verme süresini de yarıya indiriyor.

saç botoksu
Saça uygulanan keratin botoks gibi etki gösterir. Ancak keratin yapılırken kimyasal bir madde kullanıldığı için çok önerilmez.

SAÇ BOTOKSU NEDİR?

Saç botoksu hasar görmüş veya kırılmış saç liflerini havyar yağı, B5, E vitaminleri ve kolajen kompleksi gibi güçlü maddelerle onarır ve ilk kullanımdan itibaren saçları nemlendirir, besler ve canlandırır. Botokstan sonra saçlar inanılmaz parlar ve yumuşacık olur. Saçtaki kırıklar tamamen tamir olur.

HANGİ SAÇ TİPLERİNE YAPILIR?

Saç botoksu tüm saç tipleri üzerinde uygulanabir: kıvırcık, düz, kalın, ince, gri, sarışın vs. Sonuç almak dört hafta kadar sürer?

NEDEN SAÇ BOTOKSU YAPTIRILMALI?
1) Saç botoksunda, formaldehit kullanan Keratin tedavilerinin aksine, zararlı kimyasallar kullanılmaz. Kepek ve sedef hastalığı gibi saç derisi hastalıklarına da iyi gelir.
2) Rahatlatıcı tedavilerin aksine, bu ürün saç bağlarını koparmadan saçları düz, ipeksi hale getirebilir.
3) Saç botoksunun, saç dökülmesini en aza indirmeye yardımcı olduğu için, tedavi etkisi de vardır.

DİKKAT: Hamile kadınlar için uygun değildir.

saç botoksuSAÇ BOTOKSU NASIL YAPILIR?

Saç pH+ arındırıcı şampuan ile yıkanır.
Ürün dipten uca boya gibi sürülür.
Geniş ağızlı kolay fön tarağı ile kurutulur.
Dipten uca sıkı bir fön çekilir.
Sonrasında saçın yapısına göre ayarlanacak ısıda düzleştirilir.
İsteğe gör aynı gün veya ertesi gün Moisturizing veya Balancing Şampuan ile yıkanır.

NE KADAR SÜREDE BİR YAPILABİLİR?

Saç botoksu zararsız bir tedavidir ve ertesi gün saçlar boyanabilir. Bu tedaviyi yaptıranlar dört ay sonra işlemi tekrar ettirebilirler.

SAÇ BOTOKSU VE KERATİN ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Saç Botoksu ve keratin, güzel, sağlıklı ve parlak saçlar vermeyi talep eden iki farklı saç bakımı çeşididir. Her iki tedavi bugünün kadınlarının başlıca saç sorunlarından biri olan kıvırcık saçları ortadan kaldırır. Ayrıca, saç üzerinde şekillendirme süreniz önemli derecede azaldığı için pürüzsüzleştirici bir etkiye sahiptirler.
Her iki muamele oldukça benzer sonuç verse de, bazı önemli farklılıklar vardır. İlk fark, kimyasal bileşimindedir. Keratin tedavisi. en zararlı kimyasallardan biri Formaldehit ile yapıyır. Formaldehid toksiktir. Saç botoksu ise bu kimyasaldan ve diğer sert kimyasallardan arındırılmıştır.
İkinci fark, Keratin esas olarak saç düzeltme yöntemidir ve aşırı hasar görmüş saçlarda kullanılması önerilmez. oysa saç botoksu, hasar görmüş saçları sağlıklı ve parlak bir hale getirerek onaran derin bir koşullandırma tedavisi görevi görür.

Keratin ve saç botoksu yaptıranların yorumlarını buradan okuyabilirsiniz.

4 Adımda Baklava Nasıl Kesilir?

saç botoksu

 

İnsülin Direncine Karşı Bitkisel Çay

insülin direncine karşı

 

Hacamat Nedir? Faydaları Nelerdir? Zararı Var mıdır?

saç botoksu

 

Her Gün 5 Saniye Bu Noktaya Basın! Mucizeyi Yaşayın!

akupunktur noktaları

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.