Cüzdanınızdaki En Mikroplu Şey Sizi Şaşırtacak


cüzdanınızdaki

Kötü haber, cüzdanınız her gün ellerinizde. İyi haber, cüzdanınızdakileri temizlemenin yolu var. Cüzdanınızda taşıdığınız bozuk ve kağıt paraların mikrop yuvası olduğunu bildiğinizi düşünüyoruz. Bu bilgi dolayısıyla gün içinde cüzdanınızdaki bozuk ve kağıt parayla uğraştıktan sonra  ellerinizi yıkıyorsunuzdur. Halbuki kredi ve banka kartlarına ne demeli? Kredi kartını temizlemeyi bile biliyor muyuz ki? Büyük ihtimalle hayır ancak öğrenmenin vakti geldi de geçiyor!

Finans sitesi LendEDU’dan yakın zamanda yapılan bir araştırma, kredi kartlarının ve banka kartlarının üstlerinde taşıyıp biriktirdiği mikropların miktarına baktı ve sonuçlar oldukça kötü. Bozuk ve kağıt paralarla kıyaslandığında kartların daha çok mikroba ve kire ev sahipliği yaptığı belli oldu. Devlet otobüsleri ve sokaktaki tuvaletlerle yarışacak miktarda kiri olduğu açıklandı. Sürekli cebinizde taşıdığınız düşündüldüğünde ortaya çok güzel bir tablo çıkmıyor, farkındayız.

cüzdanınızdaki

Bu bulguları önemsiz hale hızlıca getirebilirsiniz. Sonuçta, bir kredi kartı veya bankamatik kartı kullanarak yemek yemiyorsunuz. Ancak o yemeğin ödemesini yapmak için sık sık o küçük plastik parçayı kullanıyorsunuz. Örneğin kartınıza dokunduktan hemen sonra yemek yemeye başlarsınız. Muhtemelen her gün birden fazla kez olmasa da, en az bir defa karta dokunuyorsunuz, bu durum da mikropları dokunduğunuz her şeye bulaştırıp taşıdınığınız anlamına geliyor. Arada sırada kullandığınız bozuk paralar şimdi çok daha iyi gözüküyor, değil mi?

Neyse ki, en kullanışlı kartınızı bu durumdan kurtarabilirsiniz. Kredi kartlarının nasıl temizleneceğini öğrenebilirsiniz. Bir düşünün: Ellerinizi, ayakkabılarınızı ve telefonunuzu temizliyorsunuz, değil mi? Neden 

cüzdanınızdaki

kartlarınızı da her defasında bir kez temizleyip aradan çıkarmıyorsunuz? İşlem, düşündüğünüzden çok daha basittir.

KREDİ KARTLARI NASIL TEMİZLENİR?

İlk önce kartı nemli bir havluyla silin. Ardından, bir kauçuk silgiyi alın ve manyetik şerit boyunca yavaşça ovalayın. Bu iki basit adım, biriken kirlerin giderilmesine yardımcı olacaktır. Kartı temizlemek için nemli bir havlu yerine antibakteriyel bir bez de kullanabilirsiniz. Ayrıca, mikropları kişisel eşyalarınıza yaymamak için ellerinizi sık sık yıkamanızı öneririz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe