Çamaşır Makinesine Karabiber Atın: Çamaşırların Rengi Solmasın!


Çamaşır makinesine karabiber atın! Evet kulağa saçma geliyor ama çamaşırların rengini koruduğunu görünce, karabiberi makinenizden eksik etmeyeceksiniz.

Hepimizin başına gelmiştir: Çok güzel, koyu renk bir pantolon ya da tişört alırsınız. Sonra birkaç yıkamaya rengi atar, eski görünür ve bir daha giyemezsiniz. Paranıza mı yanacaksınız, yoksa güzeller güzeli gömleğinize mi bilemezsiniz..

ÇAMAŞIR MAKİNESİNE KARABİBER ATIN

Çamaşır Makinesine Karabiber Atın Piyasada çamaşırların renginin solmasını sağlayan çeşitli deterjanlar mevcut ama kimi işe yaramıyor kimi de çok pahalı… E ne yapalım? Kaderimize boyun eğip güzelim kıyafetlerimizi birkaç yıkamadan sonra atalım mı? Tabii ki hayır, çözümü çok basit. Hem de çok ucuz. Çamaşır makinesine karabiber atarak bu kaderden kurtulabilirsiniz.

Karabiber Nasıl Renkleri Koruyor?

Çamaşırların rengini solduran şey, üzerine yapışan deterjan kalıntılarıdır. Karabiber hafif bir zımpara etkisi yaparak çamaşırların üzerindeki kalıntı sabunları temizleyerek renginin solması engeller. Hatta solan çamaşırların rengini de birkaç yıkamada geri getirir.

Makine Ne Kadar Karabiber Atmak Gerek?

Çamaşır makinenizin deterjan bölümüne deterjanınızı koyun.  Çamaşır makinesinin içine de (deterjan bölümüne değil) bir çay kaşığı öğütülmüş karabiber ekleyin. Çamaşırınızı soğuk suda yıkayın ve Renksiz kıyafetlere veda edin!

 

Cevizin İçindeki Kabukları Sakın Atmayın

Çamaşır Makinesine Karabiber Atın

 

Market Poşeti İle Duşakabin Temizliği

market poşeti ile duşakabin temizliği

Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe